Letnie warsztaty w Arsenale

i

Autor: Muzeum Zamojskie

Zamość: Letnie warsztaty w Arsenale

2021-06-28 15:57

Zamojskie muzeum Arsenał zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na ciekawe warsztaty muzealne. Będą one inspirowane wystawą "Echa dawnej Rzeczypospolitej w twórczości Juliusza Kossaka, Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego." Wystawa stanowi nie tylko inspirację do nietuzinkowych zadań plastycznych, jest również idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi na temat sztuki i odkrywania historii .

We wtorek (29. czerwca) o godzinie 11:00 pierwsze spotkanie pn. „O podróży w malarstwie." Kinga Kołodziejczyk z zamojskiego muzeum poprowadzi warsztaty o malarskich inspiracjach i szukaniu ich w przyrodzie. Przy pomocy zebranych wcześniej roślin uczestnicy stworzą obrazy przedstawiające kresowe pejzaże.

13. lipca (wtorek) kolejne zajęcia, tym razem pn. "W pracowni malarza”. Dzieci będą miały okazję zgłębić tajniki pracy artystów i poznać metody i narzędzia, jakimi się posługiwali.

Następne warsztaty:

27 lipiec 2021 (wtorek) - „Sceny batalistyczne w malarstwie”

12 sierpień 2021 (czwartek) - "Siła kompozycji w sztuce"

Zasady uczestnictwa:

warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat

czas trwania warsztatu: 1,5 h

liczba miejsc jest ograniczona (max. 15 osób)

miejsce: Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz teren „zielony” przy Muzeum.

Szczegóły i zapisy na stronie Arsenału.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE