Zamość: Krwiodawcze Służby Poborowe

2022-08-09 14:21
krwiodawstwo
Autor: pixabay.com

Miasteczko służb mundurowych, wiele atrakcji dla dzieci i super atmosfera to plan Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi działającego przy Urzędzie Gminy Zamość na otwartą akcję poboru krwi, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 14 sierpnia w Mokrem w godzinach od 8:00 do 14:00.

Wakacje kojarzą się przede wszystkim z odpoczynkiem i zabawą. Niestety jest to też czas, kiedy w magazynach RCKiK brakuje krwi. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość zaprasza wszystkich, którzy chcą się podzielić tym cennym płynem na wyjątkową akcję Krwiodawcze Służby Poborowe w niedzielę 14 sierpnia w godzinach od 8:00 do 14:00 przy świetlicy w Mokrem.

Będzie to świetna okazja do podzielenia się krwią, a na wszystkich przybyłych czeka naprawdę dużo atrakcji, m.in. pokaz sprzętu i promocja służb mundurowych, ekspozycja sprzętu lotniczego, symulatora dachowania. Dla najmłodszych także przygotowaliśmy atrakcje: zamki dmuchane i różne warsztaty, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to swego rodzaju "festyn krwiodawstwa". Organizacja akcji poboru krwi jest wyjątkowo ważna w okresie letnim, bo to w wakacje dzieje się najwięcej wypadków. Nazwa akcji - Krwiodawcze Służby Poborowe, nawiązuje do tego że krwiodawstwo też jest służbą. Poza tym jest też pewną formą stylu życia, jak to się mówi od krwiodawstwa także da się uzależnić. To jest dobry nawyk, jeśli poświęcamy swój wolny czas po to, aby ratować czyjeś życie. — mówi Bartłomiej Pikuziński, sekretarz SHDK przy Urzędzie Gminy Zamość.

Obecnie największe zapotrzebowanie w RCKiK jest na grupy A Rh-, A Rh+ oraz O Rh-. Terminy innych terenowych akcji i informacje na temat krwiodawstwa w naszym regionie znajdziecie na stronie rckik.lublin.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE