Zamość: Druga w tym roku Sesja Rady Miasta Zamość odbędzie sie tradycyjnie

2021-02-19 10:43 Wioletta Sawa
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Już w najbliższy poniedziałek , 22 lutego , zbierze się XXIX Sesja Rady Miasta Zamość. Obrady , podobnie jak ubiegłe, odbędą się w formie stacjonarnej w sali Consulatus zamojskiego ratusza, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego.

- Sala Consulatus przed sesją bezie dezynfekowana a w trakcie sesji  wietrzona co godzinę.  Na stolikach nie mamy obrusów, które były wcześniej  po to bay  można było łatwo  zdezynfekować stoliki. Wszyscy w miarę możliwości staramy się dezynfekować, nie stykać się ze sobą, nie przebywać w większych grupach.  Na sali są rękawiczki, jeśli ktoś chce ich używać , maseczki i płyny do dezynfekcji. Myślę, że damy radę- mówi Przewodniczący Rady Miasta Zamość- Piotr Błażewicz.

Na sali obecni będzie przebywać ograniczona liczba osób.  Będą Prezydenci, Radni i Dyrektorzy wydziałów, których dotyczą konkretne punkty sesji. Osoby, które chciałby o coś zapytać czy przekazać radzie zapytanie informację czy petycję powinien to zrobić zdalnie.

- Prosimy przesyłać je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Na sesji zostaną one odczytane- dodaje Piotr Błażewicz.

Podczas poniedziałkowej sesji zostanie między innymi przedstawiona informacja o stanie bezrobocia w Zamościu za ubiegły rok , pojawi się informacja o stanie bezpieczeństwa I porządku publicznego miasta Zamość w 2020 roku , zostanie tez przyjęty zamojski program dla rodziców “Jestem ok”. Transmisja z obrad będzie dostępna w internecie. Start o godzinie 13.00.