Zamość: Co dalej z torem modelarskim?

2022-01-13 13:18
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Pełnowymiarowy tor modelarski dla akrobacyjnych modeli latających na uwięzi ma powstać w Zamościu.Niestety do tej pory dwa przetargi skończyły się fiaskiem bo nikt się nie zgłosił. Sprawdziliśmy co z inwestycją.

Miasto Zamość  podjęło kolejne kroki w tej sprawie.

- Przetarg był przeprowadzony dwukrotnie. Nie było oferty. Teraz umieściliśmy przetarg w Bazie Konkurencyjności . Czekamy na złożenie ofert. W połowie miesiąca powinno być otwarcie . Jeśli się nie pojawią to będziemy ogłaszali jeszcze raz.  Temat nie jest trudny więc tutaj się nie boimy. Przewidujemy, że okres realizacji  toru modelarskiego będzie od   trzech  do czterech miesięcy , nie więcej. To jest prosta inwestycja. My jesteśmy zobowiązani to wykonać i to zrobimy, a teraz czekamy i mam nadzieję, że oferty się pojawią- mówi- Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych UM w Zamościu - Tomasz Kossowski.

Planowany tor modelarski będzie okręgiem o promieniu 18 metrów. Ma powstać na platanach niedaleko szkoły podstawowej nr 10. Skorzystają z niego miłośnicy modelarstwa przygotowujący się do zawodów w lotach modeli na uwięzi. inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE