Zamość: Blood challenge - akcja oddawania krwi zorganizowana przez zamojskich strażaków.

2021-05-21 12:49
Blood challenge
Autor: Straż Pożarna Zamość

Do 28. maja strażacy z poszczególnych jednostek OSP oraz ich sympatycy mogą oddać krew w zamojskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wpisując się na specjalną listę.

Zamojscy strażacy zainicjowali akcję "Blood challenge". Ma ona na celu zebranie jak największej ilości krwi wśród strażaków, z podziałem na poszczególne jednostki. w pierwszym dniu krew oddało 31 osób. Najwięcej z OSP Zubowice.

Najbardziej aktywna jednostka zostanie uhonorowana nagrodami rzeczowymi typowo adresowanymi dla strażaków. Jest to dla nas budujące, bo widzimy potrzebę takich działań. — mówi oficer prasowy Komendy Straży Pożarnej w Zamościu, mł. brygadier Andrzej Szozda.

Do 28. maja strażacy z poszczególnych oddziałów ochotniczych straży pożarnych oraz ich sympatycy mogą oddać ten cenny dar ratujący życie w zamojskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wpisując się na specjalną listę z zaznaczeniem, na konto której jednostki ją przeznaczają.

To będzie zliczane i 30. maja zechcemy podsumować, aby to było wyzwaniem wśród strażaków z danej jednostki. To w takim duchu - kto najwięcej odda krwi, ta jednostka najlepsza. — dodaje rzecznik.

W zorganizowaniu przedsięwzięcia zamojskim strażakom pomogło Stowarzyszenie HDK działające przy Gminie Zamość.

Raport z anteny 21.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE