Najlepsi sportowcy województwa lubelskiego dostali stypendia. W gronie zawodnicy KS Agros Zamość

2021-04-16 10:14
zamość
Autor: Piotr Wójcik, UMWL

289 zawodników i zawodniczek z 53 klubów z terenu województwa lubelskiego otrzymało stypendia sportowe za osiągnięte wyniki w 2020 roku. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył w sumie 866 700 złotych.

Zdobycie miejsca medalowego w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego - młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów do 27 lat - to główne kryteria, które spełnili nagrodzeni zawodnicy z województwa lubelskiego.

- To najwybitniejsi zawodnicy województw lubelskiego. Te pieniądze pozwolą tym młodym zawodniczkom i zawodnikom uzupełnić pewne braki jeśli chodzi o sprzęt czy odżywki. Stypendia pozwolą również zmotywować ich do jeszcze cięższej pracy- mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

W gronie nagrodzonych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Agros Zamość, wieloletni stypendysta, medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z lat ubiegłych i Mistrz Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów z roku 2020 - Szymon Trytek. Zawodnik przyjechał na uroczystość z  trenerem Dariuszem Kucharskim.

- Jako przedstawiciel stypendystów z województwa lubelskiego chce bardzo podziękować za przyznane nam stypendia, które są dla nas ogromnym wsparciem i wielu z nas traktuje je jako dodatkowy medal . Ma to dla nas naprawdę duże znaczenie- mówi Szymon Trytek.

Stypendia sportowe Marszałka województwa Lubelskiego za najlepsze wyniki roku 2020 otrzymało oprócz Szymona również kilkunastu zawodników klubu sportowego Agros Zamość.

W tym roku stypendium otrzyma 126 zawodniczek i 163 zawodników z 53 klubów z regionu. Łączna kwota przyznanych stypendiów to ponad 866 tysięcy zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE