Zamość: 79. Tour de Pologne - utrudnienia na drogach

2022-07-26 15:38
79. Tour de Pologne
Autor: LangTeam

Drugi rok z rzędu kolarski wyścig zawita do Zamościa. Nie zabraknie sportowych emocji, ale będą też ograniczenia w ruchu. Już w niedzielę 31 lipca zawodnicy będą musieli pokonać blisko 9-kilometrową rundę wokół "perły renesansu".

Drugi etap 79. Tour de Pologne w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. W niedzielę 31 lipca uczestnicy wyścigu będą mieli do pokonania 205,6 km. Wystartują z Chełma, a następnie przejadą przez Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Józefów, Zwierzyniec i Szczebrzeszyn. W Zamościu pojawią się w okolicach godziny 16:00 na ul. Lipskiej.

Dwukrotnie okrążą miasto następującymi ulicami: Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, 11 Listopada, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i Żdanowską. Kluczową lokalizacją będzie skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Okrzei. Właśnie tam kolarze zameldują się na mecie etapu, a uroczysta dekoracja zwycięzców odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym o godz. 16:45. Wówczas też rozpocznie się sukcesywne odblokowywanie ulic. — informuje UM Zamość

Wymienione ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu w godzinach 15:20 - 17:00.

Znacznie dłużej, bo w godzinach 6:30-21:00 zamknięty będzie odcinek od ul. Lubelskiej (skrzyżowanie z ul. Sikorskiego) do ul. Piłsudskiego (ul. Kilińskiego). Na potrzeby wyścigu zagospodarowane będą także ulice: Wojska Polskiego (parking dla autobusów ekip), Koszary (parking dla samochodów technicznych) oraz Okrzei (parking dla wozów satelitarnych).

Polecany artykuł:

Zamość: Wędrująca Estrada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE