Szczebrzeszyn: Urząd Miasta w reżimie sanitarnym . Jak to wygląda w praktyce

2021-03-15 8:14
dezynfekcja
Autor: https://pixabay.com/pl

Wzrost liczby zarażeń koronawirusem między innymi w województwie warmińsko- mazurskim spowodował zaostrzenie zasad epidemicznych. Województwo lubelskie pracuje w obecnym reżimie sanitarnym. Sprawdzamy jak to wygląda w UM Szczebrzeszyn.

- Dezynfekcja, częste mycie rąk, maseczki, w sekretariatach podwójna lub potrójna pleksa. Mierzenie temperatury u pracowników urzędu, mamy takie urządzenia. Staramy się nie organizować spotkań. W przypadku sesji rady miejskich takie obostrzenia stosujemy z zachowaniem dystansu- informuje Burmistrz Szczebrzeszyna- Henryk Matej.

Obostrzeniom podlegają tez interesanci.

- Interesantów przyjmujemy w holu. Interesanci wchodzą pojedynczo. Osoby, które wymagają bezpośredniego kontaktu przyjmowani są na sali konferencyjnej, która jest duża i często wietrzona. W tej chwili będziemy w dalszym ciągu oczekiwać na dalsze informacje od Wojewody Lubelskiego czy mamy wzmacniać te zasady- dodaje Henryk Matej.

Od 13. marca z powodu wzrostu zakażeń zaostrzenie obostrzeń objęło województwo pomorskie gdzie kina, teatry, muzea oraz galerie sztuki zostały zamknięte natomiast Od dzisiaj (15 marca) większy reżim będzie obowiązywał na terenie województwa lubuskiego czy województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. W województwie lubelskim na razie nie ma takich planów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE