Radny Zwolak: 4 osoby rocznie giną na przejściach w Zamościu. Policja: To nieprawda

2020-02-28 8:44
Przejście dla pieszych
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

Zamojskie przejścia jednak nie aż tak niebezpieczne? Komenda Miejska Policji w Zamościu dementuje i prostuje wypowiedź radnego Rafała Zwolaka.

Radny na ostatniej sesji, podczas dyskusji o bezpieczeństwie na drogach, poinformował, że co roku na zamojskich przejściach dla pieszych ginie od 4 do 5 osób, tymczasem, jak informują mundurowi, te liczby odpowiadają ostatniej dekadzie. Do tematu odniósł się też prezydent Andrzej Wnuk, który stwierdził, że tego typu wypowiedzi deprecjonują wysiłki drogowców oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

- Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że radny Rafał Zwolak wielokrotnie publikował nieprawdziwe informacje o tym, jakoby na przejściach dla pieszych ginęły 4 osoby w ciągu jednego roku, co jest absolutnie nieprawdą. Tego typu stwierdzenia psują wizerunek miasta jako miejsca bezpiecznego - mówi Andrzej Wnuk.

Ostatnie śmiertelne potrącenie na zamojskich drogach miało miejsce na ul. Lwowskiej 21 kwietnia 2017 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE