Pasma roztoczańskie Janusza Kapeckiego w Zamościu

2020-02-05 17:13
Wernisaż Janusza Kapeckiego
Autor: w.sawa

W Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu można oglądać wystawę fotografii Janusza Kapeckiego -z zawodu i zamiłowania elektronika, krajoznawcy, przewodnika turystycznego i fotografa. Wystawa zawiera 22 zdjęcia ukazujące krajobrazy Roztocza w różnych porach roku. Fotografie pochodzą z lat 2009-2019. Zdjęcia powstały w czasie wędrówek autora po Roztoczu.

Krajobrazy Roztocza w różnych porach roku ukazane na 22 fotografiach można już oglądać w Galerii Fotografii Ratusz. To tam  odbyło się otwarcie wystawy "Pasma roztoczańskie"Janusza Kapeckiego – elektronika, przewodnika turystycznego i fotografa. - Zdjęcia pochodzą z ostatniego dziesięciolecia. Zdjęcia o różnych porach roku. Wiosna- zielenie,duże kontrasty. Potem lato- coraz bardziej ciepło, więcej barw i rzepaki, które wchodzą na nasz pejzaż krajobrazu. Następnie bardziej ciepłe barwy jesieni. I zima. To właśnie przedstawiam na swojej wystawie - mówi autor

 Pomysł na wystawę powstał w trakcie wędrówek autora po Roztoczu. Fotografie przedstawiają głównie pejzaże Roztocza Zachodniego zwanego Szczebrzeskim. Inspiracją było piękno roztoczańskich pół i lasów.

- Fotografowałem je ponieważ krajobraz tych terenów jest bardziej pofałdowany. Dużo jest wąskich pól. Kolory przede wszystkim. Poza tym nieużytki, miedze  i właśnie takie elementy- oko najbardziej odbiera, zaciekawia i obiektyw tak samo.  To jest chyba najciekawsze w tym wszystkim.

Tytułowe "Pasma" to ręczniki czyli tak nazywane  wąskie pasma pól z miedzami porośniętymi trawami, krzewami tarniny czy gruszami polnymi. Wystawę Janusza Kapeckiego będzie można oglądać do piątego marca.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE