Lublin: 32. przysięga w historii Lubelskiej Brygady OT. 73 nowych żołnierzy [Zdjęcia]

2021-03-29 11:24

28 marca kolejnych 73 ochotników z województwa lubelskiego złożyło przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To trzecia przysięga w tym roku i 32 w historii brygady. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg” - tak brzmi treść przysięgi Wojsk Obrony terytorialnej, którą w niedzielę złożyło 73 ochotników z województwa lubelskiego. 

Ze względu na sytuację pandemiczną uroczystość miała skromną oprawę i musiała odbyć się bez rodzin oraz gości ochotników. 

Złożenie przysięgi poprzedziło 16-dniowe szkolenie podstawowe zrealizowane na bazie 21 bataliony lekkiej piechoty w Lublinie, w czasie którego żołnierze (z zachowaniem reżimu sanitarnego) szkolili się z elementarnych dziedzin żołnierskiego rzemiosła. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii z 32. przysięgi w historii Lubelskiej Brygady OT:

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Źródło: Lublin: 32. przysięga w historii Lubelskiej Brygady OT. 73 nowych żołnierzy [Zdjęcia]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE