Hutków: Palił się drewniany budynek mieszkalny. Ogień strawił cały dom

2022-08-04 9:23
zamość
Autor: KM PSP Zamość

Wczoraj (7. sierpnia ) w miejscowości Hutków w gminie Krasnobród był pożar drewnianego domu. Strażacy gasili ogień ponad dwie godziny. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

O pożarze strażacy zostali poinformowani rankiem o godzinie 8.00.

 -  Natychmiast do zdarzenia skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zamość z Czasowego Posterunku PSP w Krasnobrodzie oraz pobliskie ochotnicze straże pożarne. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Hutków, stwierdzono że pożarem był objęty był cały dach drewnianego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jego właścicielka samodzielnie wyszła na zewnątrz i nie potrzebowała pomocy medycznej. Do budynku doprowadzona była napowietrzna linia energetyczna, w związku z czym zdalnie Zakład Energetyczny, zdalnie odłączył prąd w tej miejscowości. Działania ratowników OSP polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu z pobliskiego hydrantu na palący się dom. Po dojeździe kolejnych zastępów podana kolejne prądy wody jednocześnie dokonano przeszukania budynku pod kontem przebywania innych osób – na szczęście nikt tam nie przebywał. W trakcie prowadzenia działań z budynku wyniesiono butlę z gazem LPG. Butla po sprawdzeniu nie stwarzała żadnego zagrożenia i nie wymagała schładzania. Spalone drewniane krokwie zostały powalone aby nie stwarzały zagrożenia. Podczas pożaru zawaleniu uległ murowany komin.  Spaleniu uległ w całości budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 2,5 godziny, w których wzięły udział 2 zastępy PSP oraz OSP: Krasnobród, Majdan Wielki, Stara Huta oraz Hutków- informuje Zastepca Dyrektora Komendy Miejskiej PSP-  brygadier-  Andrzej Szozda.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE