Konsultacje w sprawie powstania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta Zamość

2020-02-12 15:04 Wioletta Sawa
Zamojska starówka
Autor: w.sawa

Do 14 lutego potrwają w Zamościu konsultacje społeczne w sprawie powstania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta Zamość na lata 2020-2023. Ratusz zbiera propozycje, opinie i uwagi mieszkańców miasta i osoby zainteresowane tym tematem.

Trwa  jeszcze zbieranie ankiet od mieszkańców miasta i osób które chcą się wypowiedzieć na temat kształtu powstania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta Zamość na lata 2020-2023.  Jak przyznaje rzecznik Urzędu Miasta Zamość- Marta Lackorzyńska- Szerafin- Zainteresowanie konsultacjami jest bardzo duże. Mamy już około dziewięćdziesięciu ankiet.  Przesyłają je i mieszkańcy i przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

Miasto zachęca do udziału w konsultacjach.

- Każdy może się wypowiedzieć. Zainteresowani mogą przedstawić swoje pomysły.  Mogą to być  na przykład  pomysły dotyczące zagospodarowania Pałacu Zamoyskich. Zainteresowani mogą wypowiedzieć się również na temat  promocji miasta, wydarzeń, które odbywają się w obrębie zespołu staromiejskiego. Zachęcamy do wypełniania ankiet. Myślę, że jest to dobry sposób na to, aby mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię, wyrazić swoje poglądy. I tak naprawdę zdecydować o tym co się będzie działo na starówce i jak Miasto powinno opiekować się tą zabytkową substancją - dodaje Marta Lackorzyńska- Szerafin.

Swoje zdanie na ten temat można wyrazić do  na dwa sposoby. Drogą korespondencyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej Miasta Zamość.​ Jest na to czas jeszcze do 14 lutego.