Hrubieszów: Kradła pietruszkę. Przed policją ukryła się... w psiej budzie!

2020-10-15 12:23 Jacek Werner
Pietruszka
Autor: pixabay.com

Zięć stał na czatach, a żona wraz z teściową biegały po polu i kradły warzywa. Do nietypowej próby kradzieży doszło na jednym z pól na terenie Hrubieszowa na Lubelszczyźnie.

Łupem 36-latki i jej mamy padła... pietruszka. Grasujących po polu złodziei warzyw namierzyła Straż Graniczna wraz z Policją przy użyciu kamer termowizyjnych.

- Do zdarzenia doszło ubiegłej nocy przed godziną 22:00 na terenie gminy Hrubieszów. Straż Graniczna pełniąca służbę na tym terenie dostrzegła na kamerze termowizyjnej osoby biegające po polu i zbierające do worków pietruszkę. Funkcjonariusze zauważyli, także samochód osobowy, a obok niego mężczyznę. Kiedy podeszli do niego aby spytać co tu robi o tak późnej porze, osoby z pola zaczęły uciekać - informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak i dodaje: - Jak ustalono mężczyzna z żoną i teściową przyjechał tam nocą, aby skraść warzywa. 38-latek miał stać na „czatach”, a żona i teściowa grasowały w tym czasie po polu. Właściciel widząc całe zajście dogonił jedną z kobiet.

Przed przybyciem na miejsce mundurowych 53-latka ukryła się... w budzie dla psa i to właśnie tam znaleźli ją funkcjonariusze. Lokator owej budy był przywiązany łańcuchem na zewnątrz. Wartość ukradzionej pietruszki oszacowano na 30zł. Złodziejki zostały karane 500-złotowym mandatem.​

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.