Żółta róża dla wrocławskich policjantów. Kto ją tam zostawił?

2021-05-12 10:32
Żółta róża dla wrocławskich policjantów. Kto ją tam zostawił?
Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Żółta róża dla wrocławskich policjantów. Kto ją tam zostawił?

Policjanci z wrocławskiej drogówki brali udział w czynnościach służbowych na terenie sądu przy Podwalu. Gdy wrócili do radiowozu, zauważyli za wycieraczką niespodziankę od nieznajomej osoby. Była tam żółta róża. Skąd się tam wzięła? Nie jest to do końca jasne. Prawdopodobnie właśnie tym gestem ktoś postanowił docenić ciężką pracę policjantów.

O nietypowym zdarzeniu poinformowali 11 maja policjanci z wrocławskiej drogówki. Po zakończonych czynnościach w budynku przy Podwalu we Wrocławiu, znaleźli za wycieraczką swojego radiowozu miłą niespodziankę. Była to żółta róża. Kto był darczyńcą? Osoba wolała pozostać anonimowa. Przy prezencie nie znajdował się żaden liścik. 

- Niestety nie wiemy nic na jej temat i okoliczności sytuacji, ale chociaż tą drogą chcieliśmy serdecznie podziękować w imieniu kolegów z tamtego patrolu oraz wszystkich wrocławskich policjantów za ten i inne miłe gesty, które zawsze doceniamy. Wszelkie wyrazy empatii i życzliwości wywołują u każdej osoby radość, która pomaga w zmaganiach z różnego rodzaju trudnościami - podkreśla z uśmiechem sierżant Aleksandra Rodecka. 

Być może po opublikowaniu komunikatu, ujawni się osoba, która postanowiła podarować różę wrocławskim policjantom. Niezależnie od okoliczności, mundurowi docenili ten gest. Zwłaszcza że często w trakcie interwencji spotykają się z jakże innymi sytuacjami - obelgami, wyzwiskami czy nawet atakami fizycznymi.

Wrocławscy policjanci podkreślają, że zakładając granatowy mundur, biorą na siebie odpowiedzialność za zdrowie, a niekiedy i życie drugiego człowieka, wielokrotnie narażając własne. Służba w Policji wymaga bardzo wielu poświęceń, ale też wiele można od niej otrzymać w zamian. W sposób szczególny każdemu z nas w pamięci zostaje wdzięczność ze strony osób, które zauważają nasz trud.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 11.05, godz.10

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE