Zniżki w sklepach, na wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Rusza Karta Seniora

2020-10-30 15:48
Pierwsze Karty Seniora zostały wręczone seniorom z Milicza pod koniec października
Autor: Urząd Miejski w Miliczu Pierwsze Karty Seniora zostały wręczone seniorom z Milicza pod koniec października

Ulgi w sklepach spożywczych, odzieżowych czy na wydarzeniach kulturalnych. To korzyści z których mogą skorzystać seniorzy z powiatu milickiego. Wystarczy, że wyrobią w urzędzie Kartę Seniora Ziemi Milickiej.

Karta Seniora Ziemi Milickiej do projekt, w którym mają uczestniczyć wszystkie samorządy powiatu milickiej. Do tej pory stosowne uchwały podjęli radni z Milicza oraz Krośnic. Jego celem jest zorganizowanie systemu ulg dla seniorów, dzięki czemu zyskają oni drobny oddech finansowy do codziennych wydatków.

- Mamy świadomość i widzimy to, że koszty życia, szczególnie dla seniorów rosną. To jest taka propozycja lokalna, wynikająca z lokalnych możliwości i lokalnej aktywności, która stara się tym ludziom coś zaproponować - mówi burmistrz gminy Milicz Piotr Lech.

- W myśl projektu Seniorem jest mieszkaniec powiatu, który ukończył 60. rok życia i wyrobił Kartę seniora Ziemi Milickiej poprzez złożenie wniosku w urzędzie gminy, w której mieszka. Natomiast ulgi są uzależnione od tego, kto z partnerów i na jakiej zasadzie przystąpi do programu - wyjaśnia Wioletta Owczarek z Urzędu Miejskiego w Miliczu.

System ulg działa już m.in. w Miliczu. Pierwsze karty seniora wydano tutaj pod koniec października.

Posłuchaj: Karta seniora Ziemi Milickiej
"Striptiz" RADNEGO! Ta sesja Rady Powiatu przejdzie do historii!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE