Zagrają w plażówkę by pomóc w walce z rakiem! Wszystko dla młodej dziewczyny z Milicza

2020-07-30 18:46 Sebastian Stelmach
Zachęcamy do udziału w turnieju - przekonują organizatorzy
Autor: Sebastian Stelmach Zachęcamy do udziału w turnieju - przekonują organizatorzy

Fani siatkówki z Milicza organizują charytatywny turniej w siatkówce plażowej. Chcą pomóc młodej Kasi, która walczy z chłoniakiem. Pomoc jest potrzebna, bo dziewczyna podczas terapii została sparaliżowana. W turnieju plażówki mogą zagrać osoby z całego województwa!

24-letnia Kasia Talaga mieszka w okolicy Milicza. Dziewczyna od kilku lat walczy ze swoją chorobą.

- Kasia w wieku 21 lat usłyszała diagnozę: Ziarnica złośliwa czyli chłoniak Hodgkina. Od tej pory walczy. Niedawno miała trzeci przeszczep komórek macierzystych, który doprowadził do niepełnosprawności Kasi. Prawa strona jej ciała jest niewładna i wszelkie pieniądze przekazujemy na rehabilitację i kosztowne leczenie - mówi Adrian Owczarek, chłopak Kasi.

Pomóc w leczeniu miliczanki ma turniej siatkówki plażowej, którzy organizują lokalni pasjonaci sportu.

- Na turniej zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki i wszystkich ludzi, którzy lubią pomagać. Turniej będzie podzielony na trzy kategorie: męską, żeńską i pary mieszane. Chcielibyśmy aby w każdej z kategorii wystąpiło przynajmniej po 16 par - mówi organizatorka Danuta Żołdak. Zapisy uczestników przyjmowane są do 8 sierpnia.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla osób, które nie grają w siatkę.

- Turniej będzie atrakcją dla zawodników, ale pomyśleliśmy też o kibicach i rodzinach z dziećmi. Przygotowaliśmy m.in. loterie fantowe, kiermasz ciast, stoisko z grillem. Atrakcją dla dzieci będą dmuchańce oraz prawdziwy wóz strażacki. Na turnieju będziemy gościć strażaków, którzy pokażą dzieciom ja wygląda praca strażaka, maluchy będą mogły też zobaczyć jak wygląda od środka prawdziwy wóz strażacki - dodaje organizator Karolina Pochodyła.

Turniej charytatywny "Gramy dla Kasi" odbędzie się 15 sierpnia na boiskach do siatkówki plażowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu. Początek o godz. 9:00.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie na Facebooku.