Wycięli blisko 270 drzew i sprzedawali je na opał. Trzech mężczyzn z zarzutami

2022-10-24 9:41
Wycięli blisko 270 drzew, bo chceili nielegalnie sprzedawać opał. trzech mężczyzn z zarzutami
Autor: Policja Dolnośląska materiały prasowe

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży drewna. Trzech mężczyzn wspólnie dokonało wycinki 268 drzew z prywatnego terenu i dokonało ich kradzieży. U każdego z podejrzanych mundurowi zabezpieczyli pocięte kawałki drewna. Część swojego łupu wspólnicy sprzedali.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu otrzymali zgłoszenie o wycince około 100 drzew z terenu prywatnej działki. W trakcie czynności na miejscu okazało się, że w ciągu dwóch tygodni zostało wyciętych aż 268 drzew. Straty zostały wycenione na blisko 40 tysięcy złotych.

Z zebranych informacji wynikało, że kradzieży drewna dokonało 3 mężczyzny, w wieku od 32 do 41 lat mieszkających w pobliżu miejsca, gdzie doszło do przestępstwa. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Mieszkańcy gminy Nowogrodziec na przełomie września i października kilka razy przyjeżdżali na miejsce wycinki busem, należącym do jednego z nich i przy pomocowych przywiezionych pił dokonywali wycinki drzew. Następnie cięli swój łup na mniejsze kawałki i przewozili na swoje podwórka. Część drewna podejrzani zostawili dla siebie a część sprzedali.

Na posesjach oraz w budynkach gospodarczych użytkowanych przez sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paweł Jóźwiak po zwycięstwie z Marcinem Najmanem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE