Wracają zabiegi planowe

i

Autor: zdj. pixabay.com

Wrocławskie szpitale znów przyjmują pacjentów. Najpierw tych umówionych przed pandemią

2020-06-03 19:51

Testy na koronawirusa przed operacją i zajmowanie co drugiego łóżka - tak odmrażają się wrocławskie szpitale. Placówki ponownie przyjmują pacjentów na badania, zabiegi i operacje. Sprawdź, które oddziały są otwarte w poszczególnych szpitalach.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Placówka wznowiła przyjęcia od czerwca. W pierwszej kolejności na planowe zabiegi przyjmowani są pacjenci, których terminy na zabiegi zostały odwołane z powodu epidemii.

- Nie wszyscy jednak chcą się zdecydować na operację, ponieważ obawiają się zakażenia koronawirusem. Obłożenie szpitala to ok. 80 procent – mówi Monika Kowalska, rzeczniczka USK.

Każdy pacjent przed zabiegiem ma wykonywany test na obecność koronawirusa. W USK działają także poradnie. Wizyty umawiane są na konkretne godziny. Niestety czas oczekiwania na wizytę znacznie się wydłużył. 

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka

Przyjęcia zostały wznowione między innymi na takich oddziałach jak chirurgia dziecięca, czy ortopedia. Zaczynają też normalnie funkcjonować wszystkie poradnie przyszpitalne. 

- Wykonujemy zabiegi, uruchomiliśmy diagnostykę jak: rezonans magnetyczny, RTG. Przed zabiegiem zbierany jest wywiad epidemiologiczny, a w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem wykonywane są testy - mówi Agnieszka Czajkowska-Masternak, specjalistka do spraw kontaktów z mediami w szpitalu. 


Wojskowy Szpital Kliniczny

Planowane przyjęcia powoli wracają. Póki co na operację i zabiegi przyjmowani są głównie pacjenci w stanie ciężkim bądź stabilnym z możliwością nagłej zmiany. Przed umówionym zabiegiem przeprowadza się test na koronawirusa. Priorytetem cały czas jest jednak ostry dyżur. 

Dolnośląskie Centrum Onkologii

Tutaj planowe operacje odbywają się na bieżąco. Wszyscy, którzy przyjmowani są na radykalne leczenie mają wykonywane testy na koronawirusa i wszyscy przechodzą triaż.

- Zachęcamy osoby z podejrzanymi objawami nowotworowymi do zgłaszania się na konsultacje i diagnostykę. Proszę Państwa - rak nie poczeka! - mówi Agnieszka Czajkowska-Masternak, rzeczniczka placówki. 

Na stronie DCO znajduje się formularz zgłoszeniowy, który umożliwia kontakt ze szpitalem. To odpowiedź na niepokój pacjentów związany z bezpośrednią konsultacją. W formularzu możemy opisać niepokojące objawy i załączyć zdjęcie np. zmian skórnych. 

Szpital im. Gromkowskiego powoli odmraża się. Za kilka dni z powrotem ruszy oddział rehabilitacji dzieci. Reszta budynków nadal będzie poświęcona pacjentom zakaźnym. 

Czy rozpoznasz rasy psów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Co to za rasa?
Co to za rasa?
Koronawirus instrukcja postępowania