Zmarł Antoni Gucwiński. Wieloletni i legendarny dyrektor wrocławskiego ZOO

i

Autor: Facebook/ Jacek Sutryk Zmarł Antoni Gucwiński. Wieloletni i legendarny dyrektor wrocławskiego ZOO

Wrocław. Przesunięto pogrzeb wieloletniego dyrektora zoo Antoniego Gucwińskiego

2021-12-14 14:32

Na prośbę rodziny pogrzeb Antoniego Gucwińskiego nie odbędzie się w najbliższy piątek, ale po świętach Bożego Narodzenia – poinformował wrocławski magistrat. Wieloletni dyrektor zoo zmarł w minioną środę w wieku 89 lat.

Antoni Gucwiński spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Wieloletni dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego i popularyzator przyrody zmarł w wieku 89 lat w zeszłym tygodniu. Z żoną Hanną Gucwińską prowadził znany program "Z kamerą wśród zwierząt".

We wtorek wrocławski magistrat poinformował, że planowany na najbliższy piątek pogrzeb na prośbę rodziny został przesunięty na okres po świętach Bożego Narodzenia. Dokładna data i godzina nie jest jeszcze ustalona.

Antoni Gucwiński był doktorem nauk weterynaryjnych, inżynierem zootechnikiem i dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu w latach 1966–2006. W tym czasie w latach 1971-2001 popularyzował wiedzę o przyrodzie, współtworząc i prowadząc z żoną Hanną Gucwińską program telewizyjny w TVP zatytułowany "Z kamerą wśród zwierząt". W latach 90. tworzył i prowadził program "Znajomi z ZOO". Był też twórcą filmów przyrodniczych lub scenariuszy do takich filmów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdobywając 7/10 możesz mówić o życiowym sukcesie

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych najwięcej razy wygrywał ligę NBA?
Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE