Wrocław: Kolejkowo w nowym miejscu robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

2021-05-28 11:32
Wrocław: Kolejkowo w nowym miejscu robi wrażenie! [ZDJĘCIA]
Autor: Rafał Sterczyński Wrocław: Kolejkowo w nowym miejscu robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Kolejkowo już w czerwcu pojawi się w nowym miejscu - będzie można je zobaczyć w Sky Tower. Makieta, która wcześniej była atrakcją wrocławskiego Dworca Świebodzkiego jest 3 razy większa. Nowa, jeszcze bardziej atrakcyjna. Można na niej oglądać ponad 3700 figurek ludzi i zwierząt oraz 249 budynków. Nad makietą przez rok pracowało 18 modelarzy.

Największą i nową atrakcją Kolejkowo jest zdecydowanie wrocławski Ratusz. Przez modelarzy tworzony był przez ok. 12 miesięcy. Oprócz tego, można zobaczyć tam znany wszystkim sedesowiec z Grunwaldu czy nowe składy kolejowe. Nad makietą pada nawet deszcz i pływa statek!

- Ogromne wrażenie robi efekt dnia i nocy- opowiada modelarka Klaudia Sztandera. - W momencie kiedy zapada tutaj noc na makiecie, wszystkie światełka w domkach i budynkach zapalają się i można zaobserwować życie małych ludzików. 

W Kolejkowo znajdują się również pokoje zabaw i urodzinowe. 

SPRAWDŹCIE W GALERII PONIŻEJ, JAK WYGLĄDA MIASTO W MINIATURZE: 

Makietę można oglądać od początku czerwca na 1 piętrze Sky Tower'a. Rocznie makietę na świebodzkim oglądało 200 tys zwiedzających.

Raport z Anteny 27.05
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE