Wilk spotkany w okolicach Polanicy- Zdroju [NAGRANIE]

2021-03-02 13:11
Wilk Dolny Śląsk
Autor: pixabay.com

Widzieliście kiedyś wilka na żywo? Okazuje się, że na Dolnym Śląsku możecie go spotkać! Telewizja Sudecka po raz kolejny potwierdza, że wilki na dobre zadomowiły się na Ziemi Kłodzkiej. Tym razem w okolicy Polanicy - Zdroju. Zobaczcie nagranie poniżej.

Na nagraniu wykonanym przez 24klodzko.pl możemy podziwiać biegnącego w okolicach lasu wilka. Zwierzę raczej nie zdaje sobie sprawy, że jest nagrywane. Nie przejmując się zbytnio tym, co się dzieje wokół niego, egzystuje w swoim naturalnym środowisku. Czy to normalne, że wilk pojawia się na Ziemi Kłodzkiej?

Na początku grudnia 2018 r. w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu odbyła się konferencja poświęcona obecności wilków na Dolnym Śląsku. Wilki, które w Sudetach występowały jeszcze w XIX stuleciu, obecnie powracają na ten teren. Wtedy też kazano do tego faktu przygotować się m.in. hodowcom bydła, owiec oraz innych zwierząt inwentarskich.

Od 2018 r. niestety pojawiły się w województwie dolnośląskim szkody wyrządzone przez wilki. Jak podaje m. in. portal Klodzko24.eu w marcu 2019 r. wataha zagryzła daniele w Chocieszowie i alpaki między Dłużcem a Twardocicami. 

Raport z Anteny 02.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE