We Wrocławiu pojawi się brytyjski autor horrorów Graham Masterton. Gdzie będzie można spotkać pisarza?

2021-08-03 10:38
We Wrocławiu pojawi się brytyjski autor horrorów Graham Masterton. Gdzie będzie można spotkać pisarza?
Autor: Materiały prasowe organizatora We Wrocławiu pojawi się brytyjski autor horrorów Graham Masterton. Gdzie będzie można spotkać pisarza?

W pierwszym tygodniu sierpnia stolicę Dolnego Śląska obejmie we władanie niezwykle popularny w kraju nad Wisłą brytyjski autor horrorów. Graham Masterton weźmie m.in. udział w pokazie filmu „Manitou” w Kinie Nowe Horyzonty, a także odsłoni swojego własnego wrocławskiego krasnala. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Brytyjski pisarz tradycyjnie już spotka się ze swoimi wielbicielami w wybranych bibliotekach Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem na jego trasie znajdą się następujące przystanki:

  • Wiązów (wtorek 3 sierpnia, godz. 17.00),
  • Prusice (czwartek 5 sierpnia, godz. 17.00),
  • Malczyce (piątek 6 sierpnia, godz. 17.00).

Podczas pobytu we Wrocławiu Masterton będzie również pilnie pracował nad pewnym tajemniczym projektem filmowym, realizowanym wspólnie z wrocławskim pisarzem, dziennikarzem oraz wykładowcą akademickim, Łukaszem Śmiglem. Szczegóły muszą póki co pozostać tajemnicą, ale możemy się spodziewać kolejnych przerażających historii z miasta nad Odrą, bo warto wspomnieć, że Masterton jest już autorem dwóch opowiadań, których akcja rozgrywa się tutaj – „The Red Butcher of Wrocław” oraz „A Portrait of Kasia”.

7 sierpnia Graham Masterton pojawi się w Kinie Nowe Horyzonty 

I wreszcie wisienka na torcie. W sobotę 7 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 18.30 rozpocznie się pokaz filmu „Manitou”, zrealizowanego na podstawie najsłynniejszej powieści pisarza, z udziałem m.in. Tony’ego Curtisa. Po pokazie Masterton odpowie na pytania widzów. Bilety na to wydarzenie można już zakupić na stronie www.kinonh.pl, a każdy z widzów obdarowany zostanie pamiątkowym, wyjątkowym prezentem.

Pokaz poprzedzony zostanie uroczystością, która na dobre zacementuje związek pisarza z Wrocławiem. O godzinie 18.00 przed Art Hotelem (ul. Kiełbaśnicza 20) Masterton odsłoni własnego i całkiem przerażającego krasnala, który z jednej strony świetnie wpisze się w zdominowany przez te stworki wrocławski krajobraz, z drugiej zaś zdecydowanie będzie się z ich rzeszy wyróżniał.

Do Wrocławia przyjedzie także Joanna Opiat-Bojarska, by wesprzeć Mastertona w piątej już edycji jego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów. Poznańska pisarka pełni w konkursie rolę jurorki i dokonuje selekcji opowiadań, które są następnie tłumaczone na angielski, by Masterton mógł wybrać zwycięzców. W dotychczasowych czterech edycjach pensjonariusze polskich zakładów penitencjarnych nadesłali ponad 400 opowiadań. Opiat-Bojarska gościnnie pojawi się także na spotkaniu w Wiązowie.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE