We Wrocławiu chcą szczepić przeciwko grypie, ale nie mają czym!

2020-10-30 16:43 Eki
Lekarz
Autor: pixabay.com

Miasto obiecało, że w tym roku ponad 11 tysięcy seniorów, będzie mogło bezpłatnie się zaszczepić, taką możliwość dla swoich pracowników i studentów, zainicjował również Uniwersytet Wrocławski. Problem jednak w tym, że owych szczepionek, po prostu nie ma na rynku.

Miasto na szczepionki dla seniorów przeznaczyło ok. 600 tys złotych. Niestety nawet osoby z grupy ryzyka mogą nie mieć okazji do zaszczepienia.

- Dobrą wiadomością jest to, że szczepionki zaczynają otrzymywać przychodnie wyznaczone do szczepienia seniorów - mówi Anna Bytońska z Urzędu Miasta

Ministerstwo Zdrowia największą dostawę szczepionek zapowiedziało na przełom października i listopada

- Obawiamy się, że na pewno nie wszystkie osoby, które chcą się zaszczepić, będą taką możliwość miały. W zeszłym roku zainteresowanie szczepionkami było na poziomie 5%. W tym roku jest mniej więcej 10-krotnie większe - mówi Marcin Repelewicz prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej

Do programu szczepień na Uniwersytecie Wrocławskim zgłosiło się niemal 5 tysięcy chętnych. Niestety żadna firma nie była w stanie zapewnić takiej liczby szczepionek. Z racji tego Rektor uczelni postanowił sfinansować swoim pracownikom i studentom szczepienia na podstawie przyniesionych faktur.