Utrudnienia na ul. Ślęzoujście i Potokowej we Wrocławiu. Trwają roboty bitumiczne

i

Autor: Google Maps

Wrocław

Utrudnienia na ul. Ślęzoujście i Potokowej we Wrocławiu. Trwają roboty bitumiczne

2023-05-24 10:23

Jak informuje ZDiUM, w dniach 24 - 26 maja w ciągu ul. Ślęzoujście zaplanowano roboty bitumiczne, czyli układanie warstwy wiążącej oraz ścieralnej na jezdni. Dojazd do posesji utrudniony będzie również na ul. Potokowej.

Utrudnienia wystąpią w dniach 24-26 maja. Okoliczni mieszkańcy nie będą mogli korzystać z ul. Potokowej oraz ul. Ślęzoujścia w określonych godzinach. Powodem są zaplanowane roboty bitumiczne. Co to oznacza w praktyce?

Na ul. Ślęzoujścia oraz ul. Potokowej do tej pory mieszkańcy poruszali się po starej kostce, która traciła powoli dawny kształt. Z tego powodu zaplanowano tam roboty bitumiczne, czyli układanie warstwy wiążącej oraz ścieralnej na jezdni, co w praktyce oznacza po prostu wyłożenie asfaltu. 

"Prace przy wzmacnianiu wału przeciwpowodziowego oraz budowie przepustu na Ługowinie zostały ukończone i aktualnie trwają roboty związane z odbudową infrastruktury drogowej na koronie wału. Układanie nawierzchni jezdni to jeden z kluczowych etapów drogowych inwestycji, do której ukończenia pozostało jeszcze niespełna 2 miesiące" - informuje dodatkowo ZDiUM.

Realizacja prac rozplanowanych na środę, czwartek i piątek będzie oznaczać czasowe ograniczenia w dojeździe do posesji położonych w ciągu:

  • ul. Ślęzoujście oraz dróg dojazdowych ul. Potokowej w godzinach 6.00 – 15.00
  • ul. Ślęzoujście od budynków nr 13 i 14 w stronę ul. Potokowej w godzinach 12.00 – 18.00

Pracownicy firmy wykonawczej mają w miarę możliwości ręcznie sterować i utrzymywać ruch zamiennie od strony ul. Ślęzoujścia lub ul.Potokowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE