W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję

2022-09-21 11:01
W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję
Autor: pexels.com W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję

W sklepach są już problemy z dostępnością m.in. cukru. Wkrótce może zabraknąć kolejnych podstawowych produktów. Chodzi o gigantyczne ceny surowców i energii, które mogą spowodować wstrzymanie produkcji.

W sklepach zabraknie makaronu?

Na sklepowych półkach wkrótce może zabraknąć kolejnego podstawowego produktu. Do tej pory największy problem pojawił się z dostępnością cukru. Ostrzegano też o problemach z mąką czy ryżem. Teraz w sklepach może zabraknąć także makaronu.

Czytaj także: Szokujące ceny na koniec roku. Co zdrożeje najbardziej? [LISTA PRODUKTÓW]

Wysoka inflacja, gigantyczne ceny energii i gazu oraz wzrost cen surowców - to główne problemy producentów. Polska Izba Makaronu ostrzega, że niestabilny rynek może doprowadzić do wstrzymania produkcji. Sytuacja geopolityczna nie pozwala na planowanie z dużym wyprzedzeniem, co utrudnia negocjacje nowych kontraktów.

Kolejny apel do ministra

W związku z trudną sytuacją na rynku Polska Izba Makaronu razem z Polskim Związkiem Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego ponownie zwróciły się o pomoc do rządu, tym razem do wiceprezesa Rady Ministrów i ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. Poproszono o rozmowy dotyczące wsparcia dla producentów żywności, w związku z rosnącymi cenami enerii elektrycznej, paliw i gazu - informuje portalspozywczy.pl.

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kanały i cieśniny. Nawet najlepsi mogą mieć problem

Pytanie 1 z 10
Ile lat trwała budowa Kanału Sueskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE