Wrocław. Tak teraz wygląda upiorna latarnia rodem z Beksińskiego. Jak oceniacie zmiany? [GALERIA]

2023-01-10 9:59

Internetowy hit ostatnich dni umarł tak szybko, jak nagle się pojawił. Upiorna latarnia, wyglądająca jak z obrazów Beksińskiego, została "naprawiona" - otaczające lampę pnącza usunięto. Nowy wygląd obiektu westchnień nie wywołuje już aż tak skrajnych emocji jak oryginalna wersja, ale też coś w sobie ma. Jak oceniacie "naprawioną" latarnię?

Wyjątkowa latarnia porwała internetowe tłumy dzięki swoim unikatowym aspektom wizualnym. Mroczny, tajemniczy wygląd rodem z obrazów Beksińskiego wywoływał przeróżne emocje wśród wrocławskiej społeczności. Niektórzy się go bali, a niektórzy podziwiali - nie dało się jednak przejść obok niego obojętnie. W szarych dniach styczniowej codzienności wywoływał on po prostu jakieś emocje. 

Szybka reakcja, ale czy dobra reakcja?

9 stycznia 2023 r. około godziny 8:00 przy ulicy Sienkiewicza 27 pojawiły się służby porządkowe. Tauron, do którego obowiązków należało zarządzanie latarnią, postanowił, że porastające lampę pnącza muszą zostać usunięte. Po interwencji tajemnicza postać rodem z Beksińskiego zamieniła się w... no właśnie. W co się zamieniła? Na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak osobnik w płaszczu, choć pole do interpretacji jest ogromne. 

Upiorna latarnia była niebezpieczna

Tajemniczy wygląd latarni został szybko zmieniony ze względu na bezpieczeństwo przechodniów. Zarośnięta lampa, zdaniem Tauronu, nie dawała wystarczająco dużo światła, przez co musiała zostać lekko zmodernizowana. Trzeba mieć więc nadzieję, że pnącza szybko odrosną. Jak oceniacie nowy wygląd latarni?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE