Dolny Śląsk: Tak dzisiaj funkcjonują szkoły. Sprawdziliśmy!

2020-03-12 11:30
KORONAWIRUS: Szkoły zamknięte. Co sądzą o tym radomscy uczniowie i rodzice [WIDEO]
Autor: Sandra Białek-Pawłowska

Odwołane lekcje i wprowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Rezygnacja z wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych oraz treningów. To wszystko z powodu epidemii koronawirusa. Sprawdziliśmy, jaki wpływ ma ten wirus na życie w powiecie trzebnickim i milickim.

Odwołane lekcje i wprowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Tak od dzisiaj funkcjonują szkoły podstawowe i średnie w powiatach trzebnickim oraz milickim.

W Trzebnicy i w Miliczu wszystkie szkoły podstawowe będą funkcjonować do piątku, i będą prowadzone w nich wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Dyrektorzy szkół apelują jednak do rodziców, by nie puszczali dzieci do swoich placówek. Inaczej jest w szkołach powiatowych, które są od dzisiaj zamknięte, za wyjątkiem specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, które do piątku będą prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W Trzebnicy i Miliczu przedszkola gminne i żłobki będą funkcjonować do piątku. Wychowawcy prowadzą w tym czasie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, które trafią do swoich placówek. Nieco inaczej jest w Żmigrodzie i Obornikach Śląskich, gdzie żłobki otwarte będą tylko dzisiaj. Od jutra opiekę nad maluchami przejmą rodzice lub dziadkowie.

Dolny Śląsk: Zamknięte kina i baseny. Pustki na mieście!

Zamknięte ośrodki kultury, kina i baseny. Wszystko z powodu koronawirusa. Także w powiatach trzebnickim i milickim.

W Trzebnicy od czwartku zamknięty jest Gminny Park Wodny - zarówno basen, jak i siłownia oraz kręgielnia. Od piątku zamknięte zostanie Gminne Centrum Kultury i Sportu, Kino Polonia, biblioteka oraz ArtKawiarnia. W Miliczu nie skorzystacie z Biblioteki Publicznej oraz świetlicy środowiskowej Chatka Puchatka. Ośrodek Kultury odwołał zajęcia tematyczne, czynna jest natomiast pływalnia Milicka Fala. W poniedziałek zamknięty zostanie basen Krośnicka Przystań. Z zajęć zrezygnowały też ośrodki kultury w Obornikach Śląskich, Wiszni Małej, Zawoni i Żmigrodzie. Zamknięto też biblioteki w Żmigrodzie, Wiszni Małej i Obornikach Śląskich.

W sobotę nie odbędą się mecze piłkarskiej 3. ligi, w której gra Piast Żmigród. Odwołano również ostatnią kolejkę siatkarskiej 3 ligi, gdzie występuje SMS Oborniki Śląskie. Na boiska nie wybiegną też uczestnicy turnieju piłkarskiego Trzebnica Cup. W Trzebnicy nie wystąpi też Krzysztof Skiba ze swoim stand-upem. Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie odwołał powiatowe mistrzostwa w szachach, wiosenny maraton fitness i drugi etap Maratonu Na Raty. Odwołano też wszystkie wydarzenia w Obornickim Ośrodku Kultury i obornickim OSiR-ze. W tym bieg "Dycha z górką".

W Miliczu odwołano festiwal muzyki gitarowej Gitaraton. Odwołano też planowany na noc z soboty na niedzielę maraton pływacki Otyliada w Krośnicach. Na boiska nie wybiegną też piłkarze Baryczy Sułów, którzy mieli rozpocząć rundę wiosenną w okręgówce. Ponadto lokalne kluby sportowe odwołują zajęcia dla dzieci.

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE