Szedł na Śnieżkę w samych spodenkach. Pomogli mu GOPR-owcy, a ten ukradł im kurtkę

2021-12-06 12:19
Gopr zimą
Autor: Maciej Moskwa (źródło: www.facebook.com/FundacjaGOPR)

Przykre zdarzenie miało miejsce 4 grudnia w sobotę. Kolejny odważny chciał wejść na Śnieżkę wyłącznie w samych krótkich spodenkach nie przygotowując wystarczająco do tego swojego organizmu i ciała. Interweniowali karkonoscy GOPR-owcy. Jeden z nich dał zziębniętemu turyście swoją kurtkę. Ten zabrał ją do samochodu i odjechał.

W trakcie sobotnich działań ratownicy górscy musieli pomóc zmarzniętemu turyście, który wchodził na Śnieżkę wyłącznie w krótkich spodenkach. Jeden z nich pożyczył mężczyźnie swoją GOPR-owską kurtkę. Prawdopodobnie, gdyby tego nie zrobił, całe zdarzenie mogłoby się skończyć tragicznie, ponieważ organizm i ciało wędrowca były mocno wychłodzone.

Po użyczeniu mężczyźnie kurtki, ratownicy sprowadzili go z gór do stacji, gdzie mógł się ogrzać. Kolejny raz poprosił ich wtedy o pożyczenie mu tego ciepłego ubrania, by zejść do samochodu, bo sam nawet nic przy sobie nie miał. Obiecał, że za chwilę przyniesie. Do dzisiaj nie wrócił. 

GOPR-owcy podkreślają, że zdają sobie sprawę z tego, iż turysta mógł być wtedy jeszcze w szoku. Proszą jednak o zwrot kurtki, ponieważ stanowi ona element wyposażenia ratowniczego, który jest oznaczony emblematami GOPR i jest niezbędny do pracy w ciężkich zimowych warunkach. Sprawa zostanie zgłoszona policji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 03.12 (Goście: Radosław Sikorski - Platforma Obywatelska oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Rzymkowski
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE