Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!

2021-12-13 11:03
Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!
Autor: Shutterstock Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!

Jakość powietrza we Wrocławiu jest dzisiaj bardzo zła. Smog przekroczył wszelkie dopuszczalne normy i znajduje się na czwartym miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast w skali świata. Jeżeli nie musimy - nie wychodźmy dzisiaj z domu.

O krytycznej jakości powietrza informował już wczoraj miejski portal wroclaw.pl. Dane ze stacji pomiarowej Wrocław - Korzeniowskiego są niepokojące - z odczytu wynika, że wielokrotnie przekroczone są normy pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM10. O godz. 20 stacja pokazywała 113 mikrogramów PM 2,5 na metr sześcienny (norma dobowa wg WHO to 25) oraz 120 mikrogramów PM10 na metr sześcienny (przy dobowej normie - 50). 

A jak sytuacja przedstawia się dzisiaj? Niestety także nie jest najlepiej.  Portal IMGW wskazuje bardzo dużą ilość tlenku węgla w powietrzu. Podobne komunikaty wyświetlane są dziś na przystankach MPK.

Portal IQair wskazał, że Wrocław znajduje się na 4 miejscu na liście najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Według wskazówek zamieszczonych na stronie nie powinniśmy dziś otwierać okien i jeździć na rowerze, natomiast dobrze byłoby abyśmy korzystali z maseczek.

Na podium znalazły się kolejno poszczególne miasta: Lahore, Wuhan i Delhi. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE