Rowerem z Milicza do Żmigrodu jeszcze w tym roku. Ruszyła budowa ścieżki rowerowej!

2020-09-02 18:04
Prace ruszyły w sierpniu 2020 r. i potrwają do pierwszych miesięcy 2021 r.
Autor: Sebastian Stelmach Prace ruszyły w sierpniu 2020 r. i potrwają do pierwszych miesięcy 2021 r.

Z Milicza do Żmigrodu pojedziemy rowerem jeszcze w tym roku. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa 6-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej między Gruszeczką a Książęcą Wsią. Prace idą do przodu, a turyści czekają już na gotową trasę.

Ścieżka rowerowa między Gruszeczką a Książęcą Wsią była solą w oku samorządowców z północy Dolnego Śląska. Przypomnijmy, że po tym jak wybudowano 25-kilometrową ścieżkę z Grabownicy do Gruszeczki w gminie Milicz oraz sieć kilkudziesięciu kilometrów ścieżek rowerowych w powiecie trzebnickim, zabrakło 6-kilometrowego odcinka, który połączyłby obie ścieżki.

Samorządy porozumiały się jednak z gminą Trzebnica, która jest właścicielem terenu na którym powstaje brakujący fragment trasy, dlatego inwestycja mogła wystartować.

Inwestycja już ruszyła

- 5 sierpnia przekazaliśmy wykonawcy teren budowy. Wykonawca wykorytował już praktycznie cały odcinek ścieżki i przygotowuje się do ułożenia warstwy stabilizacyjnej pod układanie konstrukcji z betonu wałowanego. Czas przewidziany na zakończenie prac wyznaczony jest na 5 stycznia 2021 r., jednak czasu jest tak dużo, że ze spokojem patrzymy na postępy prac i liczymy, że ścieżka powstanie być może już w listopadzie - mówi Grzegorz Terebun, wicestarosta powiatu trzebnickiego.

Na połączenie Milicza ze Żmigrodem czekają już turyści, przekonuje Marta Kamińska z Dolnośląskiej Krainy Rowerowej. Stowarzyszenia zajmującego się promowaniem sieci dróg rowerowych na północy Dolnego Śląska.

- Zainteresowanie naszą ścieżką było w tym roku kolosalne. Zarówno starszą częścią w okolicach Milicza, jak i nowszymi odcinkami w okolicach Żmigrodu. Turyści dopytywali kiedy oba fragmenty zostaną połączone by zachować ciągłość trasy, bez konieczności szukania przejazdów po drodze. Nie mamy co ukrywać, że w tym roku nasz region przeżywał prawdziwy najazd turystów - dodaje Marta Kamińska.

Turyści oraz mieszkańcy powinni przejechać nową ścieżką przed końcem roku. Dodajmy, że inwestycję wykonuje konsorcjum lokalnych firm spod Milicza. Inwestycja będzie kosztować blisko 2,5 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE