Romowie biesiadowali, grali i śpiewali na grobach. Dwóm z nich grozi nawet 10 lat więzienia!

2022-11-04 9:55
cmentarz
Autor: mj-s

Na cmentarzu w Kowarach koło Jeleniej Góry (województwo dolnośląskie), policja 1 listopada interweniowała wobec grupy Romów. Ci urządzili tam libację i zakłócali porządek. Później zaatakowali funkcjonariuszy. Zatrzymano trzy osoby. Dwóm z nich grozi nawet 10 lat więzienia.

Mundurowi dostali zgłoszenie 1 listopada o godzinie 13:40. Na cmentarzu trwała wówczas msza, a Romowie, zgodnie z tradycją, biesiadowali na grobach bliskich. Było ich około 20-stu. Pojawił się tam także alkohol. Dodatkowo zakłócony został porządek. Doszło do przepychanek, a nawet ataków na policjantów. Najpierw przyjechały dwa patrole policji, następnie wezwano kolejne dwa.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że doszło do awantury na cmentarzu w Kowarach przy Staszica. Uczestnicy biesiadowali, śpiewali i grali na instrumentach. Przeszkadzało to innym osobom na cmentarzu. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, w tym jednego nietrzeźwego. Dwóch innych rzuciło się na policjantów - ci także zostali zatrzymani - powiedziała podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej KMP.

Jeden ze świadków zdarzenia relacjonował, że sytuacja wyglądała jak  "wielka zadyma, jak na meczu". Towarzyszył temu alkohol, chuligańskie zachowania i niszczenie pomników.

W środę, 2 listopada, trwały czynności procesowe z udziałem podejrzanych. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dr Jan Czarzasty o zmianie czasu. "To nie jest racjonalne" [RAPORT ZŁOTOROWICZA]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE