Robert Makłowicz we Wrocławiu! Kiedy i gdzie będzie można go zobaczyć?

i

Autor: Aleksander Hutyra Robert Makłowicz we Wrocławiu! Kiedy i gdzie będzie można go zobaczyć?

Robert Makłowicz we Wrocławiu! Kiedy i gdzie będzie można go zobaczyć?

2022-05-27 20:55

Kulinarny festiwal „Europa na widelcu” powraca po dwóch latach na wrocławski Rynek i potrwa od 27 maja do 5 czerwca. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Roberta Makłowicza. Festiwalowi smaków towarzyszyć będzie wiele pysznych wydarzeń i dobre jedzenie z różnych państw Europy. Sprawdźcie szczegóły.

- Europa na widelcu od początku była pomyślana jako radosna celebracja rocznicy wolnych wyborów 4 czerwca - mówi Robert Makłowicz, pomysłodawca festiwalu i zarazem prowadzący jego kolejne edycje. - We Wrocławiu festiwal kojarzył mi się zawsze z normalnością - bardzo jej potrzebujemy szczególnie dzisiaj. W tym roku mieszkańcy i nie tylko spotkają się przy wspólnym stole w myśl hasła: „Apetyt na dobre relacje. Wspólny posiłek, jednoczy, cieszy i godzi”, ponieważ rok 2022 jest we Wrocławiu Rokiem Dobrych Relacji.

Europa na Widelcu we Wrocławiu. Program

Festiwal potrwa od 27 maja do 5 czerwca (piątek – niedziela). Rozpocznie ją Wrocław na widelcu, czyli propozycja kilkunastu wrocławskich restauracji, które na tę okazję przygotowały specjalne menu festiwalowe inspirowane europejską kuchnią. Będą to: Ida, Pod Papugami, Art Hotel, Bernard, Soczewka, Umami, Masala, Wrocławska Restauracja, Browar Stu Mostów - ul. Świdnicka, Cafe de France, Przystań & Marina, Pod Przykrywką, Restauracja Breslauer & Klubokawiarnia PRL.

Od 1 do 5 czerwca smakosze będę mieli okazję pójść na Jarmark Dolnośląskich i Europejskich Produktów Regionalnych. Będzie można zakupić tam wyjątkowe, oryginalne smakołyki pochodzące z regionu Dolnego Śląska i najdalszych zakątków Europy. Wśród nich bułgarskie dania i przetwory, regionalne polskie alkohole, rodzime truskawki i szparagi, hiszpańskie oliwki, tradycyjne francuskie potrawy, choć to oczywiście tylko mała część oferty wystawców.

Europa na widelcu to także konkurs na Najlepszy Smak Dolnego Śląska oraz Wrocławskie Spotkania Nalewkowe i konkurs na Mistrza Dobrego Smaku. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: warsztatów kulinarnych i spotkań w Muzeum Etnograficznym i Muzeum Miejskim Wrocławia.

W sobotę, 4 czerwca, na Rynku europejska biesiada – wielki finał festiwalu. Będzie to doskonała okazja, aby zasmakować w kuchni 12 krajów Europy, w tym Polski i Ukrainy. Dochód z cegiełek o wartości 10 zł, za które będzie można nabyć porcje wybranych potraw (1 cegiełka = 1 potrawa), zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój talentów najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Europejskiej uczcie towarzyszyć będą liczne niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Obchody na Rynku zakończy wspólny tort, koncert Dziubek Band z gwiazdami: Mateuszem Ziółko, Martą Kołodziejczyk, Michałem Boberem oraz niezwykła muzyczna niespodzianka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE