Powstaną cztery wieżowce we Wrocławiu. Jeden wyższy nawet od Sky Towera!

2022-11-24 13:50
Laboratorium kosmiczne w Sky Tower. Otworzy je wrocławska firma
Autor: mat.pras

Cztery wieżowce, łącznie 159 kondygnacji, ponad 1600 miejsc parkingowych, a to wszystko przy ulicy Fabrycznej 18 we Wrocławiu. Najwyższy z budynków ma osiągnąć 214,2 m, czyli o 220 cm więcej, niż najwyższy we Wrocławiu Sky Tower.

Pierwsze wzmianki o planowanej budowie czterech wieżowców we Wrocławiu pojawiły się już w 2021 roku. Pojawiły się wówczas pewne problemy, a ostatecznie projekt został delikatnie zmodernizowany. Wysokość budynków została zmieniona, lecz jeden - ten największy - pozostał niezmienny.

9 listopada Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe OZ BUD otrzymało pozwolenie na budowę. Nie było to wcale takie łatwe - oprócz zgody miejskich urzędników, potrzebna była również akceptacja Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Powodem jest wysokość najwyższego z budynków. 

W skład czterech budynków wchodzić będą:

  • budynek „A” o wysokości 214,2 m,
  • budynek „B” o wysokości 166,2 m,
  • budynek „C” o wysokości 130,2 m,
  • budynek „D” o wysokości 134,2 m.

Budowa ma mieć miejsce przy ulicy Fabrycznej 18 i 18a, gdzie aktualnie znajdują się hale magazynowe, które muszą zostać najpierw rozebrane. Na pierwszym i drugim poziomie budynków planowane są usługi ogólnodostępne. Dostępny ma być również parking, który pomieści aż 1633 samochodów.

Wysokość wieżowców ma robić wrażenie, ale wrażenie robić mają również zielone tarasy, które powstaną na piątej kondygnacji w niższych konstrukcjach. Kiedy rozpocznie się realizacja? OZ BUD na tę chwilę szuka dodatkowych inwestorów, nie chcąc podejmować się przedsięwzięcia samodzielnie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE