Pokoje wytchnień znowu otwarte. Sprawdź, jak z nich skorzystać

2020-05-22 13:40
wrocław pokoje wytchnień
Autor: Patrycja Nawrocka

Pokoje wytchnień będą znowu otwarte. Przypomnijmy: pokoje wytchnień to miejsca, w których opiekunowie mogą zostawić swoje chore lub niepełnosprawne dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu. Od 1 czerwca działalność takich pokoi wznawia fundacje „Potrafię Pomóc” .

Pokoje wytchnień we Wrocławiu. Jak skorzystać?

Osoby, które korzystają z takich pokoi, są w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia, dlatego wprowadzone zostały najwyższe środki bezpieczeństwa: przyłbice, maseczki, rękawiczki. Ograniczony kontakt z otoczeniem, tylko i wyłącznie kadra zajmująca się tymi osobami - mówi prezes fundacji „Potrafię Pomóc” Adam Komar.

Pokoje wytchnień Wrocław. Jak korzystać?

W czasie epidemii i izolacji, pokoje nie były wcale puste. - Udostępniliśmy je białemu personelowi ze szpitala przy ul. Koszarowej. To były panie pielęgniarki, które bały się wracać do domu, żeby nie przynieść wirusa - dodaje Adam Komar.

Przed epidemia wszystkie pokoje były zarezerwowane do końca roku, teraz są jeszcze wolne miejsca. Jak skorzystać z takiego pokoju, dowiecie się na stronie internetowej fundacji potrafiepomoc.org.pl​

COŚ DOBREGO #21
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE