Pijany policjant spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia! Kobieta zginęła na miejscu [NAGRANIE]

2022-06-07 15:42
Pijany policjant spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia! Kobieta zginęła na miejscu [NAGRANIE]
Autor: Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna w Perzowie Pijany policjant spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia! Kobieta zginęła na miejscu [NAGRANIE]

W sieci pojawiło się nagranie ze śmiertelnego wypadku z udziałem pijanego policjanta. Na miejscu zginęła 69-letnia kobieta. Do sprawy odniosły się już dwie komendy policji, w tym dolnośląska, gdzie pracował funkcjonariusz. Został już zatrzymany. W sieci pojawiło się nagranie zdarzenia z monitoringu.

Jak informowała wcześniej Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, w dniu 5 czerwca około godziny 20:30 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Słupia pod Bralinem na drodze wojewódzkiej W482. Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierujący samochodem marki BMW, 24 – letni mieszkaniec powiatu Ostrzeszowskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Fiat.

W wyniku tego zderzenia śmierć poniosła 69 – letnia mieszkanka powiatu kępińskiego. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Komendant Powiatowy Policji w Kępnie ogłosił alarm dla całej jednostki w celu zatrzymania sprawcy zdarzenia. O godzinie 22 mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, w chwili zatrzymania, mężczyzna był nietrzeźwy. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do sprawy tej odniosła się również Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

"Potwierdzamy informację, że w wypadku mającym miejsce 5 czerwca br. około g. 20:30 na terenie Słupi pod Bralinem, brał udział funkcjonariusz z 5-letnim stażem pracy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Niestety w wypadku tym zginęła kobieta, nad czym ubolewamy i wiemy, że nie ma słów ani czynu, który mogłyby odwrócić dziś bieg wydarzeń.

Funkcjonariusz przebywał na urlopie, został już zawieszony i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne w kierunku wydalenia ze służby. Oprócz dyscyplinarnych, poniesie on także surowe konsekwencje karne. Na pewno już nigdy nie założy munduru, bo w naszej formacji nie ma miejsca dla tego typu osób" - czytamy.

W sieci pojawiło się również nagranie z miejsca zdarzenia.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE