Odszedł najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo. "Śpij dobrze, będziemy za Tobą tęsknić"

2022-10-03 14:58
Odszedł najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo. Śpij dobrze, będziemy za Tobą tęsknić
Autor: Facebook zoo Wrocław

W sobotę (1 października) wrocławskie zoo opublikowało smutną informację o tym, że odszedł najstarszy z pingwinów żyjących w ogrodzie. Boss, bo takie nosił imię, w marcu tego roku obchodził swoje 25 urodziny.

1 października odszedł z wrocławskiego zoo najstarszy pingwin Boss. Pracownicy pożegnali się z nim wpisem na Facebooku.

„Umarł nam dziś Boss, nasz pingwin-staruszek. Wykluł się dwadzieścia pięć lat temu, 17 marca 1997 r w zoo w Paignton. Miał więcej lat niż wszyscy nasi praktykanci, którzy wybałuszali oczy, kiedy mówiłem, żeby nisko kłaniali się seniorowi. Nie był ani piękny ani przesadnie sprytny ani nie przepadał wcale za naszym towarzystwem, wolał spędzać czas ze swoją Harpią w gnieździe na samym końcu plaży" - napisał opiekun pingwinów Patryk Pufelski.

"Bardzośmy go wszyscy lubili, może dlatego że był lekko zdziwaczały i do basenu wbiegał za każdym razem dopiero po przebiegnięciu całego nabrzeża. Albo dlatego, że na karmieniu ciął nam ręce dziobem jak scyzorykiem, kiedy zamyśliliśmy się i nie zwracaliśmy uwagi na to kto pobiera rybę. Albo może po prostu dlatego, że był. I był nasz, a my jego"- czytamy dalej. 

"Śpij dobrze, Staruchu. Będziemy za Tobą bardzo tęsknić" - podsumowali pracownicy wrocławskiego zoo.

We wpisie opublikowano również filmik, jak Boss obchodził swoje 25-te urodziny. Zobaczcie poniżej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE