Nowy sposób kupowania biletów na autobus i tramwaj. Od dziś zrobisz to planując trasę

2022-09-30 11:15
Autobus
Autor: Canva.com

Od czwartku pasażerowie MPK Wrocław i innych dużych miast w Polsce mogą kupować bilety bezpośrednio w aplikacji JakDojade.pl. Zakup taki możliwy jest już na etapie planowania trasy. Wniesienie opłaty nie wymaga późniejszego przykładania karty bankomatowej do kasownika.

JakDojade.pl to znana aplikacja wśród osób na co dzień podróżujących komunikacją zbiorową w mieście. Umożliwia ona bowiem szybkie zaplanowanie podróży komunikacją miejską, nawet jeżeli nie orientujemy się w tym, która linia dojeżdża na jakie osiedla, albo pogubiliśmy się w zmianach tras związanych z remontami. Przydaje się także turystom, którzy pojawiają się w mieście po raz pierwszy i chcą przemieszczą się autobusami czy tramwajami.

Działanie aplikacji jest naprawdę proste i polega na wpisaniu adresu, z którego chcemy wyruszyć i miejsca, do którego chcemy dotrzeć oraz wybrania godziny odjazdu lub planowanego przyjazdu. Po wpisaniu tych danych aplikacja wskazuje nam z którego przystanku i którą linią powinniśmy się udać w podróż i ewentualnie gdzie dokonać przesiadki.

Nowa opcja zakupu biletu na autobusy i tramwaje

Od teraz aplikacja ma nową opcję. Podczas planowania trasy przejazdu można wykupić bilet na połączenie. Aplikacja podpowie nam, jak długo będziemy podróżować i dobierze przejazd na odpowiedni czas.

Z zakupu biletu w aplikacji możemy też skorzystać bez planowania trasy.

Aplikacja poza biletami jednorazowymi i czasowymi, obsługuje też sprzedaż biletów okresowych, dzięki czemu nasz telefon może służyć jako nośnik takiego biletu zamiast karty UrbanCard.

Za bilet można zapłacić podpiętą do aplikacji kartą płatniczą, poprzez system BLIK lub aplikacją Google Pay.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Minimalna szansa na komplet

Pytanie 1 z 10
Jakiej narodowości był pisarz Karol May?
Policjanci szukali go przez miesiąc, a on maszerował 200 km w rodzinne strony
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE