Nowe loty z Wrocławia. Dokąd można się wybrać w zimie i poleżeć na plaży? [ROZKŁAD]

2023-01-30 14:48
Nowe loty z Wrocławia. Dokąd można się wybrać w zimie i poleżeć na plaży? [ROZKŁAD]
Autor: Port Lotniczy Wrocław/ mat. prasowe

Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym i spacery brzegiem Atlantyku. To brzmi jak idealny pomysł na zimowy beach break z Wrocławia. Gdzie można odpocząć od chłodu i zaczerpnąć słońca, lecąc z Wrocławia? Sprawdźcie sami!

Spacer i zdjęcie na Diamentowej Plaży to marzenie niejednego instagramera. Tak samo jak kąpiel w morzu niedaleko Skały Afrodyty, z którego według mitologii zrodziła się grecka bogini miłości. Zima to idealna pora, by pomyśleć o małej przerwie i zregenerować siły przed nadejściem wiosny. Beach breaki w południowej części Europy, a także na klimatycznej Islandii to dobry pomysł na krótki odpoczynek jeszcze w styczniu lub lutym.

- Obecnie pasażerowie z Wrocławia stawiają na krótkie, ale częste wyjazdy, by odpocząć i chociaż przez chwilę naładować baterie w południowym słońcu. Sprzyja temu zarówno nasza oferta jak i rozkład lotów, który umożliwia wyloty okołoweekendowe – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Loty z Wrocławia w zimie. Dokąd polecieć?

Po pierwsze Italia. Włochy to zdecydowanie najpopularniejszy kierunek wybierany przez podróżnych z Wrocławia. Zimą warto postawić przede wszystkim na południowe Włochy i Sycylię z uwagi na temperatury. Pod koniec stycznia i na początku lutego podróżni mogą spodziewać się tam nawet kilkunastu stopni na plusie i pełnego słońca.

Idealnym kierunkiem będzie Palermo, do którego można polecieć w terminie 28-31 stycznia, lub 4-7 lutego, płacąc za bilety odpowiednio 570* lub 544 zł. Na Sycylię przyciągają białe piaski Mondello, a także popularne plaże w miejscowościach Cinisi i Capaci.

Chcąc zostać na kontynencie, można wybrać Neapol, miasto, w którym zwiedzanie połączone jest z wypoczynkiem na plaży. Do wyboru są: plaża przy zamku Baia uchodząca za jedną z najbardziej urokliwych, klimatyczna La Gaiola, mniej oblegana Lido Virgilio czy nieco bardziej oddalona od miasta i ukryta między skałami plaża Schiacchetiello.

Do Neapolu można udać się w terminach 4-7 lutego, płacąc za bilety 392 zł w obie strony lub od 11 do 14 lutego za 426 zł.

Po drugie wyspy śródziemnomorskie.

- Śródziemnomorskie wyspy są idealne na krótkie wypady, gdyż na niewielkim terenie możemy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wypoczynku – urokliwe plaże, zabytki i intrygujące uliczki, w których skosztujemy lokalnej kuchni – mówi wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, Cezary Pacamaj.

Decydując się na podróż na Cypr, numerem jeden będzie Pafos – miasto, obok którego znajduje się słynna plaża, gdzie z piany morskiej wyłoniła się Afrodyta. Podróż na Cypr można zaplanować w terminie 29 stycznia – 1 lutego za 400 zł lub już bliżej walentynek – od 3 do 8 lutego, płacąc 580 zł.

Drugim wyborem jest Malta. Lecąc na lotnisko, które znajduje się w odległości 6 km od stolicy, można zostać na głównej wyspie i podziwiać zabytki lub udać się na nieco bardziej kameralną wyspę Gozo. Na Maltę warto wybrać się w terminie 4-7 lutego (bilety w obie strony to koszt 580 zł).

Na uwadze warto mieć także Półwysep Iberyjski. Słoneczna Hiszpania i nieco bardziej surowa w klimacie, ale niemniej intrygująca Portugalia. Wybierając się w zimie na beach break z Wrocławia, warto zdecydować się pomiędzy wypoczynkiem na Costa del Sol – lecąc do Malagi w terminie 4-8 lutego i płacąc za bilety 708 zł, na Costa Blanca do Alicante – za 561 zł (w terminie 2-5 lutego) lub na Costa Brava – lądując na lotnisku Barcelona El Prat. 

Zimą ciekawym wyborem będzie również Portugalia i Porto – klimatyczne miasto nad Atlantykiem z niesamowitym mostem łączącym nabrzeża rzeki Duero. Wybierając się tam na przedłużony weekend, warto zwiedzić nie tylko zabytki, ale i odpocząć na jednej z kilkunastu plaż znajdujących się w okolicy. W samej tylko dzielnicy Foz jest ich aż pięć. Niedaleko miasta znajduje się również jedna z najbardziej malowniczych plaż w całej północnej Portugalii. To Praia do Senhor da Pedra położona w miejscowości Vila Nova de Gaia. Sama plaża jest szeroka i piaszczysta, a na jej terenie stoi XVII-wieczna kaplica Chrystusa na Skale. Do Porto można wybrać się w terminie od 1 do 5 lutego za 575 zł.

Rozkład zamyka Diamentowa Plaża położona w południowo-wschodniej Islandii nad brzegiem Atlantyku, urzeka olbrzymimi bryłami lodu, które spływają tam z lodowcowej laguny Jökulsárlón. Zima to najlepsza pora, by zobaczy, jak fragmenty lodowca kontrastują z czarnym piachem plaży. Co więcej – zimowe miesiące to dobra okazja, by na islandzkim niebie obserwować zorzę polarną. Loty do Reykjaviku można zarezerwować w terminie 27 stycznia – 3 lutego, płacąc za bilety 358 zł w obie strony.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE