Zabij to i wyjedź z tego miasta, kadr z filmu

i

Autor: Materiały prasowe "Zabij to i wyjedź z tego miasta", kadr z filmu

Nowe Horyzonty 2020. Znamy tytuł filmu otwarcia. Co to będzie? Sprawdź!

2020-07-30 9:20

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to jeden z najodważniejszych projektów w historii polskiej animacji. I to właśnie ten film otworzy festiwal Nowe Horyzonty, który w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa został przełożony na listopad i połączony z organizowaną wtedy kolejną edycją festiwalu American Film Festival.

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to pełnometrażowa produkcja wybitnego autora animacji artystycznej, Mariusza Wilczyńskiego, był to jeden z najciekawszych tytułów prezentowanych na ostatnim Berlinale. Film został wyróżniona na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy.

- Czułe, hipnotyzujące dzieło Wilczyńskiego imponuje galerią postaci, które przemawiają w filmie głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel, Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii - mówi Stanisław Abramik z kina Nowe Horyzonty.

Organizatorzy uprzedzają też, że w tym roku w programie znajdzie się wiele polskich produkcji. Wynika to też z faktu, że to wyjątkowo trudny rok dla branży filmowej.

Połączone edycje MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival odbędą się od 5 do 15 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE