Nietypowe znalezisko w środku pola. Rolnicy zobaczyli tam... szczątki statku kosmicznego! [ZDJĘCIA]

2022-08-04 10:58
Szcżątki statku kosmicznego w polu! Znaleźli je rolnicy [ZDJĘCIA]
Autor: pixavay/ screen: twitter Brad Tucker

Dla tych dwóch rolników widok rozbitego statku kosmicznego obok ich pola mogło wywołać ogromne zdziwienie. Tak też właśnie było. Na początku był wielki huk, a potem - wielkie zaskoczenie. Mężczyźni od razu zawiadomili odpowiednie władze, a ci ustalili, co to właściwie jest.

O tym nietypowym znalezisku poinformował portal www.abc.net.au. Mich Miners i Jocka Wallace’a - australijscy farmerzy z Dalgety w Nowej Południowej Walii - znaleźli niedaleko swoich pól szczątki statku kosmicznego po tym, jak usłyszeli głośny huk. Mężczyźni od razu zawiadomili władze o znalezisku. Sprawą zainteresował się także astrofizyk prof. Brad Tucker z Australian National University. Naukowiec stwierdził, że 3-metrowy fragment rakiety może należeć do SpaceX, statku kosmicznego Elona Muska.

Ten statek kosmiczny to prawdopodobnie Dragon C207 Resilience misji SpaceX Crew-1. Został on wyniesiony na orbitę przez rakietę nośną Falcon 9 w Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego na Florydzie 16 listopada 2020 roku. Na pokładzie znajdowała się czteroosobowa załoga, która dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

SpaceX jak dotąd nie potwierdziło, czy statek faktycznie należy do ich firmy. Rzecznik Australijskiej Agencji Kosmicznej uważa jednak, że „szczątki na pewno pochodzą z misji SpaceX”.

Czy to normalne, że szczątki statku kosmicznego spadają i pojawiają się na naszej planecie? Jak się okazuje, takich przypadków jest coraz więcej. I co pewne, nie jest to bezpieczne. Pod koniec lipca pozostałości chińskiej rakiety Długi Marsz 5B, która wyniosła na orbitę nowy moduł na stację kosmiczną Wentian, spadły do morza u wybrzeży Filipin. Do dzisiaj nie wiadomo czy wyrządziły one jakieś szkody. Z kolei w ubiegłym roku kosmiczne wraki SpaceX spadły na pole w okolicach Waszyngtonu.

Kim jest Elon Musk? Co to jest SpaceX?

SpaceX to amerykańskie przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego, które założył miliarder Elon Musk, twórca m.in. Paypala i Tesla Motors. Firma powstała w 2002 roku i zajmuje się budową silników rakietowych i rakiet nośnych oraz statków kosmicznych.

Elon Musk znany jest również jako twórca Starlink. Są to satelity, które umieszczone są na niskiej orbicie okołoziemskiej i ich głównym zadaniem jest dostarczanie łączności internetowej na całym świecie.

Odkrywamy tajemnicę zdjęcia z Powstania Warszawskiego. Zidentyfikowaliśmy nieznanego żołnierza z fotografi

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE