Siedziba Towarzystwa Budownictwa Społecznego

i

Autor: TBS Wrocław

Nieprawidłowości w działaniach TBS-u? Radni skontrolowali wydatki spółki

2022-05-13 15:06

Radni PiS postanowili wyjaśnić nieprawidłowości w spółce Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wrocław. Przeprowadzili wnikliwą kontrolę, która objęła swoim zasięgiem wydatki w latach 2018-2021 w zakresie reklamy, sponsoringu, darowizn oraz usług doradczych/konsultingowych.

W bieżącym roku, część najemców TBS Wrocław rozpoczęła protesty, w związku ze sposobem w jaki przedstawiciele spółki podchodzili do zgłaszanych przez nich postulatów i sposobu prowadzenia z nimi komunikacji. Czarę goryczy przelały podwyżki czynszów i opłat za media oraz nieprzekonywująca mieszkańców argumentacja.

W związku z niejasnościami, w kwestii wydatków, zapytana o nie przez radnych, spółka odesłała ich do sprawozdań KRS. Ci zdecydowali się więc przeprowadzić kontrolę na miejscu.

Radni przyjrzeli się 44 dokumentom, udostępnionym im przez spółkę.

- Wyraźnie widać, że wydatki mocno wzrosły w ostatnich latach. Suma kwot, wynikających z podpisanych umów i zleceń w roku 2019, to przeszło 143 tysiące zł, w 2020 roku - 150 tysięcy, a w roku 2021, to blisko 1 mln i 100 tysięcy zł - relacjonuje Michał Kurczewski, przewodniczący Klubu PiS we Wrocławiu i dodaje, że zdaniem radnych większość tych wydatków nie jest niezbędna do funkcjonowania spółki.

- Sądzimy, że można lepiej pracować na swój wizerunek, np. poprzez odpowiednio poprowadzoną względem najemcy działalność. Mam na myśli odpowiedni poziom utrzymania tych nieruchomości czy odpowiednią częstotliwość remontów - zaznacza Kurczewski.

Co na to TBS? Spółka nie komentuje wypowiedzi radnych na temat przeprowadzonej przez nich kontroli.

Raport Walczaka - Mark Brzezinski: Putin dokonał ludobójstwa w Ukrainie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE