Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania! [QUIZ]

2022-06-04 20:53
mapa Polski
Autor: Mapy Google Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Kraków i Katowice - które z tych miast najbardziej przyciągają inwestorów?

Jak nazywa się mieszkaniec Jeleniej Góry, Swornegaci, Skarżyska - Kamiennej czy Barda? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste, jakby się wydawało. Język polski w niektórych przypadkach potrafi płatać figle. Sprawdź w quizie poniżej, czy umiesz nazwać mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Nazwy mieszkańców tych miejscowości potrafią naprawdę zadziwić! Nie są do końca oczywiste, a co więcej można sobie połamać przy nich język. Warto przeanalizować je wszystkie, aby nie popełnić błędu w konkretnych sytuacjach. Sprawdź w quizie poniżej czy dasz sobie radę z każda odmianą! 

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Super Raport 06.10 (Goście: Zbigniew Girzyński - Polskie Sprawy, Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE