Natalia Kaczmarek ze srebrem na Mistrzostwach Europy! Inne Polki też zachwyciły

Autor: PAP/Adam Warżawa

2022-08-18 13:06

Natalia Kaczmarek, wychowanka AZS AWF Wrocław, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w biegu na 400 m. To nie pierwszy jej sukces. Niedawno, w Chorzowie, jako druga Polka w historii – po Irenie Szewińskiej – pobiegła poniżej 50 sekund. Oprócz niej, brązowy medal w tej samej kategorii zdobyła Anna Kiełbasińska, srebro z kolei wywalczyła w rzucie młotem Ewa Różańska.

Natalia Kaczmarek, wychowanka AZS AWF Wrocław, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Monachium w biegu na 400 m. Biegaczka drugi raz w karierze zeszła poniżej 50 sekund, osiągając czas 49,94.

"Idąc na start myślałam sobie, że srebro biorę w ciemno, bo rywalki są bardzo dobre. Dałam z siebie wszystko. Wydaje mi się, że bardzo mocno zaczęłam, jak na siebie. To była walka o wszystko. Mam srebro i jestem bardzo szczęśliwa" - stwierdziła Kaczmarek.

Szybsza od Kaczmarek była Femke Bol. W finałowym biegu na 400 m poprawiła swój własny rekord Holandii - 49,44.

Srebrny medal mistrzostw Europy jest największym indywidualnym sukcesem w karierze 24-letniej polskiej zawodniczki.

"Bol była lepsza na ostatnich 100 metrach. Zachowała więcej sił" - dodała wicemistrzyni Europy.

Oprócz sukcesu Natalii Kaczmarek, brązowy medal w tej samej kategorii zdobyła Anna Kiełbasińska, srebro z kolei wywalczyła w rzucie młotem Ewa Różańska.