Najlepsze uczelnie we Wrocławiu. W czołówce Politechnika, Uniwersytet Wrocławski i Medyczny! [RANKING]

2022-06-24 13:16
studenci
Autor: unsplash.com

Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w XXIII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022. Na drugiej pozycji uplasował się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim miejscu – Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. W tegorocznym zestawieniu dwie wrocławskie szkoły wyższe znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Sprawdźcie poniżej, jak wypadły na tle całego Wrocławia.

Pierwsze miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich zajął Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził Uniwersytet Jagielloński (który w ubiegłym roku uplasował się na pierwszej pozycji) i Politechnikę Warszawską. Na czwartym miejscu znalazły się ex aequo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Kolejne miejsca zajęły: Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Łódzka.

Najlepsze uczelnie we Wrocławiu 2022. Na podium Politechnika, Uniwersytet Wrocławski i Medyczny

W ogólnej klasyfikacji na tle Wrocławia najlepiej wypadła Politechnika Wrocławska. Zajęła 1. miejsce we Wrocławiu i 7. miejsce w Polsce. W zeszłych latach (2021, 2020 i 2019) uczelnia zajmowała 6. miejsce w kraju. Jeśli chodzi o ranking kierunków, ósmy rok z rzędu na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo, a na drugim - inżynieria chemiczna i procesowa.

Do pierwszej dziesiątki załapał się również Uniwersytet Wrocławski. Uczelnia zajęła drugie miejsce we Wrocławiu i ma 10. miejsce w Polsce. W zeszłych latach zaliczała podobny wynik. W 2021 roku była 13, w 2020 – 10, a w 2019 zajęła 8 miejsce.

Podium zamyka Uniwersytet Medyczny. W ogólnypolskim zestawieniu otrzymał z kolei 20. miejsce. To spadek o trzy pozycje w stosunku do zeszłego roku. W poprzednich latach również wypadł lepiej.

Wrocławskie uczelnie 2022. Dalsze miejsca

  • Uniwersytet Przyrodniczy – 4. miejsce we Wrocławiu, 25. miejsce w Polsce;
  • Uniwersytet Ekonomiczny – 5. miejsce we Wrocławiu, 45. miejsce w Polsce;
  • Akademia Wychowania Fizycznego – 6. miejsce we Wrocławiu, 71-80 miejsce w Polsce;
  • Dolnośląska Szkoła Wyższa – 7. miejsce we Wrocławiu, 71-80 miejsce w Polsce;
  • Papieski Wydział Teologiczny – 8. miejsce we Wrocławiu, 80+ miejsce w Polsce;
  • Wyższa Szkoła Bankowa – 9. miejsce we Wrocławiu, 91+ miejsce w Polsce.

Pełne wyniki rankingu są na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

Kłopoty na przejazdach kolejowych na południu Wrocławia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE