Najczęściej cytowani profesorowie świata. Wrocławianin w czołówce!

2022-11-21 13:37
Najczęściej cytowani profesorowie świata. Wrocławianin w czołówce!
Autor: Tomasz Walow

Macie znajomych, którzy do Wrocławia przyjechali na studia? Nic dziwnego, edukacja w stolicy Dolnego Śląska stoi na wysokim poziomie, a porządne uczelnie legitymizują się dobrymi wykładowcami. Jedną z postaci wrocławskiego świata nauki, która szczególnie może przyciągać studentów do miasta, jest prof. Piotr Ponitowski.

W tegorocznej edycji rankingu Highly Cited Researchers w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata w 2022 roku ponownie znalazł się prof. Piotr Ponikowski. Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w tym prestiżowym zestawieniu plasuje się niezmiennie od 2016 roku.

"Z zainteresowaniem obserwuję zmiany, które pojawiają się w zestawieniu. Cieszę się, że grono polskich lekarzy niezmiennie odnotowuje tu swoją obecność. Prof. Piotra Rutkowskiego darzę bardzo dużym szacunkiem i myślę, że nie ma przypadku w tym, że to kardiologia i onkologia właśnie znalazły odzwierciedlenie w cytowaniach. To najpoważniejsze wyzwania zdrowotne, z którym mierzy się obecnie medycyna” - powiedział cytowany w komunikacie Uniwersytetu Medycznego prof. Ponikowski.

Warto dodać, że w gronie laureatów jest jeszcze jedna osoba związana z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu – prof. Stefan Anker, który na co dzień pracuje w berlińskim Charitè, jest także profesorem wizytującym wrocławskiej uczelni.

"To zestawienie wpisuje się w pewien trend, który zauważamy ostatnio na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pokazuje on rosnącą pozycję uczelni w międzynarodowych zestawieniach – pierwsze miejsce w Polsce w THE World University Ranking, obecność na liście szanghajskiej, ostatnio opublikowane zestawienie 2 % TOP przygotowane przez Uniwersytet Stanforda, gdzie znalazło się blisko 30 reprezentantów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To cykl działań pokazujący, że realizujemy naukę znaczącą i zauważaną. To dla mnie niezwykle ważne, bo dążenie do doskonałości w obszarze nauki to jeden z priorytetów tej kadencji” - dodał prof. Ponikowski

Wiśnia na Jasnych Błoniach znów zaskoczyła mieszkańców. Drzewo obsypało się kwiatami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE