Na stacjach benzynowych pojawiły się... kaplice! Zachęcają do modlitwy

2022-09-21 9:00
Stacja benzynowa - zdjęcia poglądowe
Autor: pixabay.com

Kierowcy mogą się zatrzymać nie tyko, żeby zatankować samochód czy skorzystać z toalety, ale także uczestniczyć we Mszy św., skorzystać z sakramentu pokuty czy pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko za sprawą kaplic, które staneły na niektórych stacjach benzynowych.

Na niektórych stacjach benzynowych w Brazylii stanęły kaplice. Pierwsza powstała już w 1992 roku na stacji paliw w miejscowości Nova Olinda, w stanie Tocantins, przy drodze BR-153. Jak podkreśla Janeth Vaz, dyrektorka Rede Marajó, właścicielka 19 stacji w stanach Pará, Tocantins, Goiás, Mato Grosso i Minas Gerais, w tym czasie diecezja [Tocantinópolis] nie miała biskupa, ale administrator apostolski pozwolił na umieszczenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy. 

„Dzisiaj mamy siedem kaplic, ale dążymy do powstania kolejnych tam, gdzie ich nie ma. Pragniemy, aby był w nich obecny Najświętszy Sakrament, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo duża różnica. Posiadanie kaplicy to przywilej, ale posiadanie Najświętszego Sakramentu w kaplicy jest wielkim przywilejem, wielkim błogosławieństwem”

- dodała. 

Kolejne kaplice zbudowano w miejscowościach: Aparecida de Goiânia (w stanie Goiás), Belém (Pará), Frutal (Minas Gerais), Centralina (Minas Gerais), Várzea Grande (Mato Grosso) i Santana do Araguaia (Pará). W kaplicach odbywają się cotygodniowe Msze, czeka też ksiądz gotowy na spotkanie z ludźmi, aby porozmawiać, wspólnie pomodlić się czy wysłuchać spowiedzi.

Komorowski będzie OJCEM CHRZESTNYM wygranej z PiS!? Szczerze o powrocie do polityki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE