MPK Wrocław: Zmiany komunikacyjne od 20 marca

2021-03-19 14:12
MPK
Autor: MPK

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Kutnowskiej, od 20 marca planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7 i 17. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ul. Powstańców Śląskich przez al. Hallera i ul. Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a "siódemka" zostanie skierowana od ul. Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli "Grabiszynek".

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera - Krzyki - Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Dodatkowo na odcinku Krzyki - Klecina - Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Zmiana od 22 marca 2021 roku

Po zakończeniu remontu torowiska na ul. Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ul. Kutnowską, od 22 marca  planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17 i 74. Tramwaje linii 2, 6, 7 i 17 powrócą na trasę na ul. Powstańców Śląskich - tramwaje linii 2 i 6 do pętli "Krzyki", a tramwaje linii 7 i 17 do pętli "Klecina".Tramwaje linii 74 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Krzyki - Powstańców Śląskich - Hallera - Grabiszyńska - pl. Legionów - pl. Orląt Lwowskich - pl. Jana Pawła II - Dubois - Pomorska - pl. Staszica - Osobowice, Kursy linii okresowych 77 i 702 zostaną zawieszone.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem ul. Złotnickiej na odcinku od ul. Rajskiej do ul. Wielkopolskiej, od 20 marca planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 148 i kursów nocnych linii 253.Autobusy tych linii zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ul. Małopolskiej przez ul. Wielkopolską i Rawicką do ul. Kosmonautów z pominięciem przystanków "Złotnicka" przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Złotnickiej. Dla autobusów linii 148 i 253 jadących w kierunku centrum miasta, uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wielkopolskiej pomiędzy placem Kaliskim a ul. Złotnicką.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE