Dziesięciokrotnie mniej wykolejeń tramwajów! Efekty wrocławskiej TORYwolucji można  oglądać w Kolejkowie

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław

Mniej wykolejeń i wiele zmian w MPK Wrocław! Efekty TORYwolucji można oglądać w Kolejkowie [ZDJĘCIA]

2022-04-06 14:45

Miały być krew, pot i łzy, a potem już tylko lepiej. A to wszystko za sprawą TORYwolucji. Właśnie te działania wrocławskiego MPK mieszkańcy mogą już podziwiać na specjalnie dedykowanej temu wystawie, która pojawiła się w Kolejkowie. Znajduje się tam kilkanaście figurek, pracujących przy remoncie i dobrze wszystkim znane biało-niebieskie tramwaje. Makieta obrazuje też jeden z ostatnich sukcesów miejskiego przewoźnika.

We Wrocławiu trwa tak zwana TORYwolucja, czyli program naprawy torów, zwrotnic, czy sieci trakcyjnej na terenie całego miasta. Na ten cel przeznacza się dziesiątki milionów złotych rocznie. Wszystko po to, aby zwiększyć komfort jazdy pasażerów komunikacji zbiorowej, czyli między innymi zapobiegać częstym wykolejeniom wagonów, co do tej pory można było zauważyć na ulicach. O tym, że remonty idą zgodnie z planem ma świadczyć fakt, o którym poinformowało MPK Wrocław – zanotowało jedynie trzy wykolejenia tramwajów w pierwszym kwartale tego roku. Analogiczny okres ubiegłego roku liczył ich 35.

MPK Wrocław – zanotowało jedynie trzy wykolejenia tramwajów w pierwszym kwartale tego roku. Analogiczny okres ubiegłego rok liczył ich 35.

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław Facebook

Zgodnie z założeniami TORYwolucji w pierwszym kwartale tego roku zrealizowano trzeci już etap remontu na placu Jana Pawła II – wymieniono tam skrzyżowanie torowe. Na placu Dominikańskim wymieniono również rozjazdy, a podobne prace przeprowadzono też u zbiegu ulicy Słowiańskiej z ulicą Jedności Narodowej. Miejski przewoźnik jednak się nie zatrzymuje i obecnie realizuje czwarty etap na placu Jana Pawła.

- Ciągle działamy. Systemowo. Na wspomnianym placu Jana Pawła II już toczy się czwarty etap inwestycji – wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego i korzystając z zamknięcia, wymiana torowiska od placu Jana Pawła II do ulicy księcia Witolda. Cieszy mnie fakt, że zespół KOLEJKOWA uznał TORYwolucję za ważne wydarzenie, a tym samym uczynił z naszych działań istotny element swojej wystawy – podkreśla prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder

TORYwolucja zajechała do Kolejkowa. Jak wygląda wystawa?

Wspomniane działania w mikroskali prezentuje teraz Kolejkowo, znane z obrazowych makiet tematycznych samego Wrocławia, jak i Dolnego Śląska.

- Zwróciliśmy się do MPK Wrocław o to, żeby nam podpowiedzieli, jak robi się tory, jak wyglądają takie remonty, co powinno się znaleźć na makiecie i razem stworzyliśmy scenkę budowy nowego torowiska – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa.

- Każda figurka wykonana jest ręcznie. Wszystko w skali 1:25. Mamy tutaj chociażby kierownika budowy, nadzorującego remonty. Dodatkowo cała scenka idealnie odwzorowuje prace, jakie są dokonywane przy TORYwolucji – nawet spawanie migomatem – dodaje Kamil Słowiński, przewodnik z Kolejkowa

Ekspozycja jest stała, a w przyszłości ma być rozwijana. Oglądać ją można w Sky Tower.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ, JAK WYGLĄDA WYSTAWA:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE