Mieli 3 dni na wyprowadzkę. Studenci opuścili akademiki, bo wprowadzą się tam osoby na kwarantannie

2020-03-23 11:45
akademik Wrocław
Autor: Google

Studenci Politechniki Wrocławskiej musieli opuścić dwa akademiki przy ul. Wittiga. W ich dawnych pokojach zamieszkają osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, które muszą przebywać na kwarantannie. Tak zdecydował wojewoda.

Budynki T-16 Tower i T-19 Piast opustoszały. Razem udostępniono 960 miejsc dla osób zagrożonych koronawirusem. Studenci mieli 3 dni na pakowanie i opuszczenie terenu. Tak zadecydował wojewoda Jarosław Obremski. 

- Studenci, którzy z jakiś względów nie mogli opuścić lokum, również obcokrajowcy i osoby z niepełnosprawnością zostali umieszczeni w innych domach studenckich Politechniki - mówi Agnieszka Niczewska, rzeczniczka Politechniki Wrocławskiej.

Do akademików trafią np. osoby wracające z zza granicy, które muszą być objęci 14 dniową kwarantanną.

- Obywatel przekraczający granice deklaruje, gdzie zamierza odbyć kwarantannę, bądź, że takiej kwarantanny domowej odbyć nie może, np. dlatego, że w tym domu mieszka starsza osoba - mówi Aleksandra Osman, rzeczniczka wojewody. 

Starosta w każdym powiecie jest zobligowany do przygotowania takich miejsc zbiorowej kwarantanny. Mogą to być internaty, sanatoria czy bursy. Władze województwa nie chcą zdradzać, które to lokalizacje, aby nie wzbudzać niepotrzebnej paniki. Wiadomo, że we Wrocławiu prócz dwóch akademików, funkcję kwarantanny zbiorowej pełnią jeszcze inne budynki. 

Zostańwdomu i zaszalej! Kolorowy makijaż krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE